Nutikas reisimine

Kuidas esiklaasilt teemaksu kleepekaid eemaldada?

Rubriiki toetab

Erinevalt Eestist on väga paljudes Euroopa riikides ka sõiduautodele kehtiv teemaks. On positiivseid märke, et aina rohkem saab neid tasuda interneti kaudu ja tehing seostatakse auto registreerimismärgiga.

Kuna aga hiiglaslikud süsteemid liigutavad end aeglaselt, tuleb autoreisijal või teistest riikidest ostetud autode puhul veel aastaid seista silmitsi ühe kirju probleemiga.

Selleks on teemaksu kleebised ehk vinjetid auto esiaknal. Nende kättesaamine on tehtud meelega raskeks, et seda ei saaks ühelt autolt teisele tõsta. Seega tuleb kleebis ära tükkidena ja järgi jääb kole liimilaik. Kuidas neist ilusti peale reisi lahti saaks?

  • Kasuta žiletti või näiteks keraamilise pliidi puhastamise kaabitsat. Üks neist kahest vast ikka majapidamises leidub. Selleks, et kleebis paremini eralduks, võib seda fööniga eelnevalt soojendada.
  • Kui kleebis on käes, on klaasile tõenäoliselt jäänud liimilaik. Selle eemaldamiseks võib kasutada erinevaid vahendeid, näiteks atsetooni. Palju on viiteid ka koduste vahendite heale toimele – toiduõli ja nõudepesuvahend.
  • Oluline! Liimi puhastamisel tuleb vahend eelnevalt lapile kanda ja piisavalt vähe, et see ei tilguks armatuurlauale. Õli või keemia, olenevalt armatuurlaua materjalist, võib jätta väga koleda pleki ja seda nii lihtsalt enam välja ei saa.

Tihedam reisija võib kasutada ka hoopis kavalat nippi, et kleebist ei kinnita otse tuuleklaasile vaid soetate mobiiltelefoni kaitsekile. Kui nüüd kleebis ehk vinjett liimida kaitsekile külge ja viimane omakorda esiklaasile, peaks reisi lõppedes või riigi läbimisel olema võimalik vinjett palju muretumalt eemaldada.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.