Nutikas reisimine

Kuidas pikemaid autoreise endale nauditavamaks muuta?

Rubriiki toetab

Pikemad autoreisid on sõidujanulisema juhi jaoks puhas nauding. Või vähemalt esimesed paarsada kilomeetrit. Tark juht teab, kui oluline on pikemal sõidul õigel ajal pause teha ning kuidas selliseks sõiduks üldse valmistuda.

1. Puhkus on number üks

Soovituslik on iga kahe sõidutunni tagant vähemalt 15 minutit jalgu sirutada, et sõidust puhata. Kuid puhkuse planeerimine algab tegelikult juba enne reisi. Eelmisel ööl korralikult välja maganud juht naudib sõitu suurema tõenäosusega rohkem kui see, kes juba reisi algul veidi väsinuna rooli istub.

“Unedoktorina” tuntud Dr. Michael J. Breusi sõnul tasuks enne pikemaid sõite tegelikult kaks või kolm päeva järjest korralikult vähemalt 7 tundi und saada.

Samuti tuleks reisi planeerides panna paika kindel plaan, kus ja millal ööbitakse. Vastasel korral võid leida end olukorrast, kus järgmise puhkekohani on kahetunnine sõit, sest arvasid eelmises peatuses, et tee peale jääb kindlasti veel mõni hostel.

2. Korralikku kütust vajab ka juht

Kõige soodsam ja parem variant on pikemate peatuste ajal autosse piisavalt toitu varuda, et päeva jooksul selle jaoks eraldi peatusi tegema ei peaks. Kõhu võib korralikult täis süüa näiteks õhtul, kui jõutakse puhkekohani.

Esiteks säästab selline lähenemine hulgaliselt aega ja raha (nagu Tarmo enda autoreisil pidi tõdema) ning teiseks ei ole hea söögikoha leidmine võõras riigis sugugi lihtne tegevus, mistõttu lepitakse tihti kiirtoiduga.

Unustada ei tohi ka vee joomist, mis tähendab vahest ehk tihedamaid vetsupeatusi, kuid tagab hea ja värske enesetunde.

3. Planeeri autosse tegevusi

Pikemad autoreisid võivad üksi olles muutuda igavaks, perega sõites võivad aga lapsed peale mitmetunnist kulgemist häält tõstma hakata. Autosõiduks tegevuste leidmine on samasugune osa ettevalmistustest, nagu reisi marsruudi paika panek. Pikad sõidud annavad hea võimaluse kuulata taskuringhäälinguid või muid jutusaateid, tutvuda uue muusikaga või mängida erinevaid reisimänge.

Osad reisiblogijad soovitavad isegi uude kohta reisides kuulata täiesti uut muusikat, mis hiljem selle kohaga seostuma hakkaks. Leidub ka neid, kelle arvates tasub vahel lihtsalt vaikust nautida, et silmadega paremini uusi vaatamisväärsusi ja asukohti tähele panna.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses