Nutikas reisimine

Kust saada selge ülevaade Euroopas kehtivatest kiirusepiirangutest?

Foto: Scanpix/AFP Photo/Francois Guillot.

Rubriiki toetab

Autoga reisi planeerides lähtutakse tihti vahemaa läbimisel keskmisest kiirusest või kaardirakenduse poolt näidatud sõiduajast. Selleks, et end paremini Euroopas sõitmiseks ette valmistada, tuleks endale kiirelt selgeks teha läbisõidetavate riikide seadused ja piirangud, mis juhti reisil puudutada võivad.

Lisaks teekasutusmaksule ja lubatud promillile võiks autoga reisijale huvi pakkuda ka Euroopa Liidu riikides kehtestatud piirkiirused. Sellelt saidilt on võimalik näha iga liikmesriigi piirkiirust nii asulas, maanteel kui ka kiirteel. Samuti võib saidilt näha eraldi piirkiiruseid nii mootorrataste kui ka treilerite ja haagistega sõitvate sõiduautode kohta.

Mitme riigi puhul on tabeli all välja toodud ka erandlikud juhtumid, mil piirkiirus võib varieeruda. Näiteks Bulgaarias on 140 km/h lubatud vaid kiirteedel, mis vastavad kõikidele ohutusstandarditele – põhimõtteliselt ainult uutel kiirteedel. Ülejäänud mitmerealistel teedel kehtib seal siiski 130 km/h.

Samuti võid Euroopa Komisjoni kodulehe transpordi osa alt leida interaktiivse kaardi, mis kuvab iga riigi kohta veelgi täpsema info nii piirkiiruste kui ka alkoholi piirmäärade kohta. Saidilt leiab veel ka lisainformatsiooni fooride, ohutusnõuete ja keelatud sõiduradade ning erieeskirjade kohta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses