Nutikas reisimine

Lendamine või autosõit: miks valida üht või teist?

Rubriiki toetab

Ühest kohas teise liikumiseks on erinevaid võimalusi. Mõnikord on eelised lendamisel ja teinekord on mõistlikum liigelda hoopis autoga. Millised juhul kumba transpordiviisi eelistada?

Reisiaeg

Selge on see, et lennuk lendab ühest sihtkohast teise oluliselt kiiremini kui auto. Siiski tuleb arvestada ka muude asjaoludega – sõit lennujaama, check-in ja kõikvõimalikud muud tegevused, mis kokkuvõttes reisiaega pikendavad. Lõppkokkuvõttes ei pruugigi seega lennukireis autosõidust kiiremini kulgeda.

Söök ja jook

Lennukil ja lennujaamades on söök ja jook oluliselt kallim. Kui peaksid reisima perega, siis sellised kulutused võivad rahakotile päris suure hoobi anda.

Autosõidul saad aga ise meelepäraseid peatumis- ja söögikohti valida. Kui hind tundub kõrge, saad järgmisesse lihtsalt sõita.

Hilinemised

Lendamisel on hilinemised ja lendude edasilükkumine tavapärane, tulenevalt ilmaoludest ja mehaanilistest riketest. Hullemal juhul võid väljumist oodata päevi.

Autosõidu puhul ei mängi ilmaolud nii suurt rolli, kui just tegu pole päris ekstreemsusega.

Ruumi olemasolu

Kui liikled autoga, siis saad mugavalt kogu oma asjad sõidukisse pakkida, ilma kaalu ja muid piiranguid silmas pidamata. Vajadusel võid kaasa võtta ka asju, mida sul ei pruugi vaja minna.

Lendamisel aga pead oma pagasi täpselt pakkima ja iga kaasavõetud asja olulisust läbi kaaluma. Muidugi on võimalik juurde osta lisapagasi mahtu, kuid võrreldes autoga maksad selle eest suuri summasid.

Mugavused

Mõlemal transpordiviisil on omad plussid. Lendamisel ei pea sa roolis olema ning saad selle töö jätta piloodile. Samas on neid, kes autosõitu naudivad ning pikka maad just nimelt neljarattalisel soovivad läbida.

Lennates pead sa ka arvestama sellega, et lennujaama jõudmiseks ja muuks vahepealseks liiklemiseks on sul samuti vajalik kasutada transporti. Selle leidmine ja organiseerimine võib olla tülikas. Auto puhul saad sa aga oma valitud ajal liikuda uksest ukseni.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.