Nutikas reisimine

Mida panna tähele, et pikem autoreis võimalikult mugavalt mööda saata?

Rubriiki toetab

Pikale automatkale minnes tasub korralikult läbi mõelda, milline tehnikavarustus kaasa pakkida. Jagame mõningaid soovitusi, mis sellisel puhul autos võiks olemas olla ja kuidas sättida asjad nii, et reis võimalikult ladusalt kulgeks.

Kasuta telefonihoidjat

Pikale teekonnale minnes tasub päris alguses läbi mõelda, milliseid vahendeid kasutada, et võimalikult vähe oleks juhtimist segavaid faktoreid. Telefoni on mugav kasutada navigeerimiseks ja muudeks toiminguteks, aga veel mugavam on seda teha siis, kui seda istmete vahelt iga kord otsima ei pea. Selleks puhuks on soovitav hankida korralik telefonihoidja, mille saab kinnitada kas klaasi külge või salongiõhu puhuri avasse. Hea on enne teele asumist veidi paigutust katsetada ja leida asend, millest on kõige mugavam ekraani jälgida.

Lae alla vajalikud rakendused

Nutitelefoni tuleks kindlasti laadida rakendused, millest teel olles abi võib olla – navigeerimiseks sobib hästi Google Maps ja Waze. Kui reis viib välisriiki, tuleks arvestada interneti kasutamise võimaluse puudumisega ning igaks juhuks leida ka mõni selline kaardirakendus, mis toetab ilma ühenduseta navigeerimist. Sellisel puhul on heaks valikuks näiteks Here WeGo Maps, mil laseb kasutajatel soovitud piirkonna kaardid telefoni laadida.

Samuti võib uurida, kas sihtriigi puhul on eraldi olemas rakendusi, mis kuvavad sealseid tanklaid või aitavad parkimisalade ja –kohtade leidmisel.

Hangi korralik laadija

Kui autos veel eraldi nutiseadmete jaoks laadijat pole, tasuks see samuti hankida. Tähelepanu tuleks pöörata nende võimsusele, sest suurte ekraanidega nutitelefonid ja tahvlid võivad selles osas päris nõudlikud olla. Kehva laadijaga võib juhtuda, et seadme akut tuleb laadida ülipikalt või ei saa seda üldse teha. Siin võiks arvestada, et laadija võimsuses ei jääks alla 1 ampri.

Paki kaasa ka muud abivahendid

Lisaks kogu tehnikale, mis reisile kaasa pakitud, tasub pikale matkale kaasa võtta ka muid abivahendeid. Üheks selliseks väärt asjak on näiteks paberil kaart. Nii saad olla kindel, et kui elektrooniliste seadmetega peaks midagi juhtuma, siis on alati vahend õige tee leidmiseks olemas.

Ka autot ennast ei tasuks unustada. Alati on hea pikale teekonnale pagasiruumi pakkida käivitusjuhtmed, pukseerimisköis ja tagavararatta puudumisel ka rehviparanduskomplekt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.