Nutikas reisimine

Millised reisidokumendid välismaale kindlasti kaasa võtta tuleb?

Rubriiki toetab

Eestis sõites oleme harjunud kaasas kandma ainult juhiluba või isikut tõendavat dokumenti. Välismaale tuleb lisaks juhiloale ja passile või ID-kaardile muidki dokumente kaasa võtta.

Euroopa Liidu piires tuleks liikluskindlustuse poliis paberkandjal välja printida ja kaasa võtta. Samuti peab kindlasti olema reisil olemas auto registreerimistunnus ehk tehniline pass.

EL piires piisab sellest, kui printida välja tavaline meili teel saadetud liikluskindlustuse poliis. Rohelist kaarti EL liikmesriikides reisides kaasa vaja võtta pole.

Küll aga läheb rohelist kaarti ehk rahvusvahelist liikluskindlustuse poliisi juba EList väljapoole sõites. Sel juhul tuleks roheline kaart kindlustusbüroost tellida, kuna see tuleb printida välja eraldi rohelisele paberile.

Rohelist kaarti läheb vaja nendesse Euroopa riikidesse sõites: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldaavia, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

Kui Euroopa Liidust väljapoole reisitakse autoga, mis ei kuulu juhile, on oluline kaasa võtta ka sõiduki omaniku kirjalik nõusolek või kanda autojuht kasutajana tehnilise passi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.