Päeva kuulutus: särav ajalooline “Mercedes”, aga Põrnika hingega

Tegemist on replikaga.Osta.ee

Osta.ee-s müüakse oksjonil efektset replikat, mis müüja sõnul peaks meenutama 1929. Mercedes-Benz SSK Gazelle’i. Kas see nii on, jäägu igaühe enda otsustada. Replika tehniline osa baseerub aga Volkswagen 1300-l ehk Põrnikal. Omaniku sõnul on see tehtud Soomes Piper Automobile Company üldse esimese tootena. Autol on alles algsed näitusesildid ning seepärast on läbisõitu kogunenud isegi alla 8400 kilomeetri.

Üldiselt lubab omanik, et Põrnika ajam sobib sõidukile hästi ning on ajastukohane. “Olematu tühimassiga (730 kg) liigub masin oma 1,3 l õhkjahutusega boxermootoriga toredasti edasi,” lisab ta. Põrnika mootor annab välja 37 kW.

Auto on professionaalide poolt üle vaadatud, kuid omaniku kinnitusel päris lihtsa vaevaga ka ise hooldatav. Tehniliselt 54 aasta vanune auto seisis pikalt garaažis, kuid on nüüd elule äratatud. Sellise Mercedese hind ulatub tegelikult miljonitesse, ent replika on oksjonil praegu vähem kui 8700-eurose alghinnaga. Lõbus suveauto igal juhul!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.