Päeva leid

Päeva kuulutus: Eestis müüakse haruldast Mitsubishi Pajero Evolution sportmudelit

Fotod: auto24.ee

Kui lauses on korraga nimed Mitsubishi ja Evolution, siis autohuvilise huvi on igal juhul garanteeritud. Aga Pajero maastur?

Jah, selline asi on olemas ja tuli just müüki. See pole sugugi mitte ise garaažis kokku klopsitud projektikas. Aastatel 1997-1999 ehitati umbes 2700 sellist autot (ligi 500 neist manuaalkastiga), et saada Dakari ralli jaoks homologeeringut. Jõuallikaks on sellel 3,5-liitrine Mivec V-6, millel võimsust 206 kW (280 hj).

Loomulikult pole tegemist mingi pargimaasturiga, vaid on autol olemas päris maastikuvõimekus koos lülitatava ja aeglustiga nelikveoga. Lisaks muudeti põhjalikult ka kogu vedrustust.

Fotod: auto24.ee

Hind on 35 000 eurot. Tundub soodne, sest tänaste hindadega ei saa selle eest enam isegi uut korralikku linnamaasturit. Arvestades selle auto seisukorda, erilisust ning ka haruldust, siis julgeks pensionisambaks nimetada küll. Samas, äge sammas, millega saab ka sõitmas käia, mitte ei pea kuskil garaažis katte all hoidma.

Või kui pole ikka maasturiinimene, siis sama müüja pakub ka veelgi haruldasemat Lancer Evolution 6 Tommi Mäkinen Edition’it. Raske valik, kas pole?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.