Päeva leid

Päeva kuulutus: president Kaljulaidi Mercedes on müügis, aga kummalise hinnaga

Fotod: auto24.ee

Millega sõidavad erinevad maailma suurriikide juhid, kirjutasime hiljuti siin. Eestis on nendeks olnud läbi aastate kas Audi A8 või Mercedes S-klassi pigem mõistliku (loe: diisel-) mootoriga versioonid.

Nüüd on auto24.ee portaali ilmunud 2018. aastal toodetud Mercedes S 350 d, millel 210 kW diiselmootor ning läbisõiduks 75 000 kilomeetrit. Kuulutuse lisainfo ja piltide järgi on tegemist president Kersti Kaljulaidi sõidutanud ametiautoga.

Ilma kahtluseta on autot väga hästi hooldatud ning tõenäoliselt on see väga heas korras. Lisaks on müüja kirjutanud, et autole on ka paigaldatud lisasid, mis ei kuulu avalikustamisele.

Meile teadaolevalt Eesti riigijuhtide ametiautod ei ole soomustatud erimudelid, kuid konkreetne auto on transpordiameti registri järgi siiski mõnisada kilo tühimassi järgi raskem kui teised müüdavad konkurendid.

Siiski tekitab küsimusi soovitud hind, milleks on 190 000 eurot. Sama raha eest saab tippvarustuses uue S 500 mudeli ning samaväärsed 3-4 aastat vanad ja väikse läbisõiduga diisel S-klassid maksavad pigem 70 000 eurot. Mis seal autos lisaks ajaloole veel peidus on?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.