Päeva kuulutus: selles retrokulguris saab isegi sauna teha

Saunabuss.Osta.ee

Müügile on paisatud retrohõnguline saunabuss. Kuigi oksjon võib hinda üles kerida, on see praegu veel vägagi mõistlikul tasemel.

Okupatsiooniaegsete neljarattalsite hulgast leiab arvestataval hulgal selliseid, mis on korda tehtud ning müüki paisatud küllaltki krõbeda hinnaga. Antud 1988. aastal ehitatud buss on aga teistsugune – sauna ja küllaltki mõistliku hinnasildiga.

Praegu on selle eest Osta.ee oksjonil pakutud veidi üle 3000 euro. Selle hinna eest on sõidukit enam kui küll. Originaalis on tegemist Kurgani tehases GAZ-i baasile ehitatud KAVZ 3720-ga. Seda liigutab edasi 4,3-liitrine V8. Sajale rüüpab see muidugi üle 20 liitri.

Omaaegse reisibussi sisse on aga rajatud ruumikas saun puuküttel ahjuga. “Toimib väga kenasti ning väga vinge leiliga,” lubab omanik. “Bussiga on ka käidud läbi aastate mitmetel saunaüritustel ja võistlustel.”

Bussi müüja sõnul on ehitus kvaliteetne ning sama võib aimata ka piltidelt. Lisatud on ka vidinaid ja mugavusi – LED-meeleoluvalgustus, veepaak katusel, kapteniformaadis juhiiste, korralik helisüsteem ning muud. Mis kõige olulisem – kõik need lisad on ka legaalsed ja registreeritud.

“Kere välimine seisukord on sellise aasta, vanuse ning nende busside seisukorda arvesse võttes üldiselt hea,” kinnitab müüja. Kuulutuses selgitatakse ka, milliseid hooldusi jõuallika ning veermiku poolel on tehtud. Õlide, pidurite ning muu sellise pärast seega muretsema ei pea.

Kuna retrobuss on ruumikas, mahub sinna praeguses konfiguratsioonis istuma 9 inimest. Niisiis, kui on soovi mööda Eestit saunaga koos seigelda, siis tasub masinale pilk peale visata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.