Päeva leid

Päeva kuulutus: vähe sõitnud Audi, valge, diisel-hübriid ja automaatkastiga

Fotod: Joe Macari

Paar päeva tagasi jõudis turule väga ekslusiivne Audi R18 e-tron quattro. Teadjamad inimesed saavad juba nimest aru, et auto pole kahjuks tänavalegaalne, kuna tegemist on LMP1-klassi hübriidajamiga võidusõiduautoga.

2015. aastal oli eelviimane hooaeg, kui Audi veel osales Le Mans’i 24-tunni sõidus ja sellega kaasnevas kestvussõitude maailmameistrivõistluses. Kuigi Audi domineerimine kestvussõitudes oli selleks ajaks saanud tugevad konkurentid Porsche ja Toyota näo,l on tegemist siiski oma aja autospordi tipuga.

Antud Audi R18 e-tron quattro kasutab jõuallikaks 4-liitrist V-6 diiselmootorit, mis arendab üle 570 hj. Lisaks on ka umbes 270-hobujõuline hübriidajam, mis veab esirattaid, muutes selle pea 900 hobujõuliseks nelikveoliseks tõeliseks ringraja relvaks.

870 kg kaaluv LMP1 klassi auto, mis müügile on jõudnud, on osalenud ka võidusõitudes 2015. aasta hooajast. Kuuetunnised sõidud Fuji, Shanghai ja Bahrain ringradadel lõpetati kõik väljaspool poodiumi, kui juhtideks olid Lucas di Grassi, Loïc Duval ja Oliver Jarvis.

Tegemist on väga vähestest Audi tehase meeskonna LMP1 klassi autodest, mis on sattunud erakätesse, seega ilmselgelt väga ekslusiivne kaup. Auto on müügis Suurbritannias, Joe Macari autosalongis.

Nagu tihtipeale üliekslusiivsete autodega juhtub, pole hinda avalikustatud – seda peab eraldi küsima. Arvestades ka kulusid, mis kaasneksid tipptehnoloogiat täis võidusõiduauto ülalpidamisel ja sõitmisel saab see olema väga kallis lõbu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.