Päeva kuulutused: 3 vana ja Eestis haruldast Saksa autot

Fotod: auto24.ee

Viimastel päevadel on müüki ilmunud kolm päris omamoodi autot. Odav pole neist ükski, kiire vist ainult üks, aga igal autokogunemisel või liikluses pilgupüüdjad päris kindlasti. Mõnda neist ei ole liikluses vist kunagi nähtudki.

Volkswagen 1600 Fastback (Typ 3), 1971. aasta

Taga asuv õhkjahutusega mootor, nagu ka Põrnikal, aga auto ise on ruumikam ning praktilisem. Auto tuli müügile juba 1961. aastal, seega tegemist on lõpuotsa versiooniga. Typ 3’st pakuti ka näiteks universaalkerega varianti.

Müüja ütleb auto kohta, et käivitub ja sõidab. Põhi väga hea ja auto vajab minimaalselt keevitust esirataste tagant. Parem esitiib on siiski kehvasti värvitud ja esineb vanusest tingitud mõlke, kriime jne.

6500 eurot ei ole just odav, aga kõikide põrnikate ja hipibusside vahel oleks see päris kihvt vaheldus.

Audi 72, 1967. aasta

7800 euro eest saab väga väärika ja stiilse Audi. Auto on jõudnud 2018. aastal Eestisse Soomest ning viimased ülevaatused on läbitud vigadeta. Hetkel küll ülevaatus puudub.

Tegemist on põhimõtteliselt B1 põlvkonnaAudi 80 eelkäijaga, mille põlvkonna tähis on F103 ning 72 tähistab hobujõudude arvu. Auto mootori töötas välja Daimler-Benz ja sõiduki juured on üldse DKW nimelise margi juures. Tõeline Saksa puder ja (hapu)kapsad.

Mõnusalt kliinilise puhta disainiga klassik, eriti kui vaadata juhikohta.

BMW 528 (E28), 1980. aasta

Suure mootoriga 5. seeria BMW, mis näeb ka väga hea välja. Kui mõni miinus leida, siis ilmselt automaatkasti asemel võiks midagi käelist tegevust soosivamat olla.

Müüja sõnul on kerele tehtud kapitaalremont mõned aastad tagasi ja eelmisel aastal tehtud eraldi veel üle kapott ja katus, mis vajasid natuke parendamist. Ka mootor on saanud suurema remondi, juppe on hoolega vahetatud (roolivõimu pump, radikas, pidurivõim jne).

Paigaldatud on uus, reguleeritav vedrustus ja amordid. Kaasa ka teised veljed koos uute suverehvidega. Lisaks kaasa mitu kasti juppe. Olemas ka kasutusjuhend ja hooldusraamat. Talvel autoga sõidetud ei ole. Tundub mõnus projektikas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.