Päeva video

Päeva video: Mis Bugatti? Koenigsegg näitas Agera RS-i tõelisi võimeid.

Koengisegg teeb asju vaikselt, aga alati stiilselt. Nüüd avaldasid nad video, kus Agera RS kiirendas seisult 400 km/h kiiruseni ning jäi jälle seisma alla 37 sekundi. Nagu muuseas.

Viimaste aastate jooksul on kaks hüperautode tootjat ajanud vägikaigast tippkiiruse tagaajamisel – Prantsusmaad esindav Bugatti ning Rootsit Koenigsegg. Kui 400 kilomeetrise tunnikiiruse barjäär on juba aastaid tagasi murtud, on leitud uus katsumus – nimelt kui kiiresti suudab sõiduk kiirendada 400ni ning siis ka seisma jääda.

Koenigsegg on saavutanud uue rekordi, milleks on 36,44 sekundit, mis püstitati endise Teise maailmasõja lennuväljal Vandelis, Taanis. Võrdluseks on Bugatti Chironi kiirendus seisust 400ni 32,6 sekundit. Seega veidi vähem kui 4 sekundit hiljem on Koenigsegg Agera RS juba ammu 400 km/h kiiruse kätte saanud ja ka seisma jäänud. Märkimist tasub ka see, et aastakümneid tagasi rajatud lennurada on betoonist ning teekatet pole vahetatud, mis tähendab, et pidamine on sootuks halvem tänapäeva asfaltteedest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.