Sisuturundus

Vaata videost järele: Tallinnas toodi kokku hulk elektriautosid, et uudistada Alexela uusi laadimislahendusi

Foto: Raul Mee.

Eestimaine energiaettevõte Alexela tutvustas kolmapäeval 16. juunil enda uut nutikat elektromobiilsuse teenuslahendust, millega võtab vedada kauaoodatud kvaliteeditõusu Eesti elektromobiilsuses.

Nimelt alustab Alexela tänavu paigaldama oma tanklatesse kuni 322 kW võimsusega uue põlvkonna superlaadijaid, mis võimaldavad laadida 100 kilomeetrit sõiduulatust kõigest kolme minutiga. 

Kui hetkel Eestis kasutusel olevad elektriautode avalikud laadijad võimaldavad särtsu anda vaid ühele autole korraga, siis Alexela turule toodavad uue põlvkonna tipptehnoloogiaga laadijad suudavad dünaamilist laadimist kuni viiele elektriautole samaaegselt.

Uue tehnoloogiaga saab laadida samaaegselt nii 400-voldise kui ka 800-voldise akusüsteemiga autosid. Sealhulgas nii Euroopa CCS kui ka Jaapani CHAdeMO-otsikuga elektriautosid.

Üritusele oli kohale toodud väga lai valik erinevaid Eestis hetkel müügil olevaid elektriautosid – ligi üle 20 mudeli. 

Näha sai näiteks Dacia päris esimest elektriautot Dacia Spring. Silmailu ja põnevust pakkusid veel Audi e-tron GT, Mercedes EQC, Hyundai Kona, Kia e-Niro, Renault ZOE, Nissan Leaf, Lexus UX300e, Porche Taycan, Jaguar I-Pace, Mazda MX30, BMW iX3, Volkswagen ID.4, Škoda Eniaq, Tesla Model 3, Opel Mokka-e, Fiat 500 BE.

Tark energiajuhtimine

Energiaettevõte pakub enda uut lahendust ka korteriühistutele, koduomanikele ja äriettevõtetele ning seda nii-öelda “võtmed kätte” moel. See tähendab, et Alexela tuleb paigaldab ise laadijad, misjärel on need koheselt ka kasutamiseks valmis.

Elektriautode laadijate paigaldamisel on iga hoone puhul äärmiselt oluline ka tark energiajuhtimine. Alexela lahendus võimaldab juhtida oma energiatarbimist targalt, vältida üleliigseid investeeringuid kallitesse ampritesse ning saada osa energiakaubamaja teenus- ja tooteportfellist.

Tark energiajuhtimine võtab reaalajas arvesse hoone elektritarbimise, vältides seeläbi elektrisüsteemi ülekoormust ning elektri väljalöömist. Alexela laadimislahenduse osaks on ka võimalus näiteks elektri tagasi müümine ehk laadimine auto akust elektrivõrku.

Rohenovaatorina on Alexela toonud turule näiteks ringmajanduse põhimõttel töötava kliimaneutraalse kütuse biometaani, mida toodab lehmasõnnikust ning propageerinud gaasilisi kütuseid ja arendanud gaasiterminale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.