Uudis

Ilmus uus autoajakiri ja siin on 3 põhjust, miks sa seda lugema peaksid

Autogeeniuse ajakirja esimene number. Kaanefoto autor: Leslie Laasner

Jah, meil ilmus trükist esimene Autogeeniuse ajakiri! Tekib küsimus, et miks on aastal 2020 vaja Eestis veel ühte paberile trükitud žurnaali? Meil on portaalid, blogid, YouTube ja Instagram, paber peaks ju ammu surnud olema?

Internetiga on üks suur probleem – iga lugu jääb küll igaveseks alles, aga tähelepanu saab see umbes viis minutit ja peale seda kaob pealetuleva infotulva vahele ära. Aga tahaks ju, et väärt lood kauem kestaks.

Ägedad pikad lood

Näiteks tegime pika ja ägeda intervjuu Leslie Laasneriga, kes on Eesti suurim Alfa Romeo fänn. Lisaks lubas ta meid oma garaaži, kus on päris äge valik vanu Alfasid.

Mitte ainult Eestis, aga ka kogu maailmas väga haruldane Alfa Romeo SZ. Foto: Leslie Laasner

Panime kõrvuti kasutatud BMW M3, Mercedes-AMG C 63 ja Lexus IS-F sportautod, mis on juba täitsa kättesaadavas hinnaklassis.

Käisime sõitmas kolme Eestis taastatud Briti klassikuga: Aston Martin V8, Jaguar XJS V12 ja MG MGA.

Lisaks Porsche GTS mudelid paduvihmas, Lõuna-Eesti parimad teed Kia Stingeriga, uute autode testid ja muud põnevad lood.

Jaaguar XJS V12. Foto: Karl-Erik Idasaar

Ajakiri on aeglane lugemine

Ajakiri pakub võimalust tempo maha võtta ja päriselt nautida. Leiad enda jaoks kõige mõnusama hetke ja loed. Kõrvalaknas ei vilgu Messenger, ekraani nurka ei ilmu teavitus järjekordsest töömeilist ja kuskilt ei suruta peale juba järgmist uudist.

Paberilt lugemine on justkui hubane õhtusöök mõnusas jazzibaaris. Keegi ei kiirusta, mõnusas tempos liigutakse meeldiva vestluse saatel läbi õhtu. Kui kohe ei jaksa, pead väikese pausi, paned kahvli taldrikule ja kuulad laval mängivat bändi. Jätkad, millal tahad.

Sarnase võrdluse võiks ka raamatu ja filmi vahele tõmmata. Mitu tundi pingelist tegevust ekraanil või hoopis mitu õhtut mõnusat lugemist?

Uus Land Rover Defender Autogeeniuse testisõidul. Foto: Paula Johanna Adamson

Väga tugev visuaal

Väga oluline on automaailmas visuaal. Autogeeniuse ajakirja püüame tuua võimalikult palju selliseid lugusid, kus pilt lisab tekstile veel tuhandeid sõnu. Kolme vana Briti sportauto, Land Rover Defenderi või Leslie Laasneri Alfa Romeode lugu oleks võimatu jutustada, kui poleks Karl-Eriku, Paula ja Leslie fotosid.

Esialgu ilmub ajakiri kord kvartalis, et hoida võimalikult tugevat kvaliteeti ning koguda kokku need kõige paremad ajakirjalood. Aja jooksul lisandub kindlasti mõni rubriik või formaat, aga peamine eesmärk jääb samaks – pakkuda head ja pikemalt nauditavat sisu mitte ainult kõige tõsisemale autofännile, vaid kõigile, kellel pole päris ükskõik, millega nad sõidavad.

Kia Stinger Otepää teedel. Foto: Karl-Erik Idasaar

Autogeenius on praeguseks jõudnud enamikele ajalehelettidele (kaubanduskeskused, kioskid) ja saadaval tutvumishinnaga 1,99 eurot. Ajakirja saab ka tellida ning siis tuleb järgmine number juba koju kätte.

Loe ja anna kindlasti tagasisidet auto@geenius.ee, et saaksime järgmised numbrid veel paremad teha!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.