Uudis

400 hobujõudu ja driftirežiim: selline on uus Audi RS3

Fotod:Audi.

Pärast kuudepikkust õrritamist tõmbas Audi viimaks katte uuelt RS3 mudelilt. Mudel ilmub müügile nii sedaankerega kui ka luukpärana.

Kapoti all on taaskord 2,5-liitrine R-5 turbomootor, mis manab esile 400 hobujõudu ning 500 Nm pöördemomenti. Kuigi võimsus on sam,a mis eelmise põlve autol, on pöördemomenti juurde lisandunud 20 Nm võrra. Lisaks sellele lubab Audi mootori puhul ka palju elastsemat võimsusvahemikku.

Käigud vahetuvad 7 korda läbi topeltsiduriga automaatkasti. Uuenduslik on ka nelikvedu, mis sisaldab endas uut RS Torque Splitter süsteemi. Nutika tagadiferentsiaali abil suudab auto vajadusel saata kuni 100 protsenti jõust ühte tagarattasse. Tänu sellele on vastava režiimi valimisel Audi võimeline driftima.

Võrreldes näiteks S3-ga, on uus RS3 10 mm võrra madalam ning laiema rööpmega. Pidurid on hiiglaslikud kuuekolvilised, ees on 375 mm ning taga 310 mm suurused kettad. Lisavarustusest saab juurde tellida veelgi suuremad keraamilised pidurid. Loomulikult on olemas ka adaptiivveermik.

Auto sööstab paigalt sajani 3,8 sekundiga, olles oma eelkäijast 0,3 sekundit kiirem. Tippkiiruseks lubab Audi 290 km/h, ent seda vaid juhul, kui autole on paigaldatud RS Dynamic sportpakett. Tühimassiks on 1570 kilogrammi.

Sõitjateruumis päris kõike õnneks digitaliseeritud pole, Audi on RS3 alles jätnud omajagu nuppe. Tavalisest autost eristub RS3 D-kujulise roolirattaga, Alcantara kangaga ning sportistmetega.

Euroopas saab RS3 tellima hakata alates augusti keskpaigast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.