Uudis

5 alla 1500-eurost autot, mis meeldiksid abituriendile ja mida saab kohe osta

Foto: Auto24.ee

Tänapäeva abituriendid on valdavalt juba 18-aastased ja paljudel ka juhiload käes. Kui mitte varem, siis lõpuaktuse eel on paljudel võsukestel Ameerika filmide põhjal tekkinud (pette)kujutelm, et lillekimbuga koos ulatatakse ka autovõtmed.

Loomulikult, kui võimalik, siis tuliuus ja turvaline auto on kindlasti hea valik. Aga kuhu siis jääb kogu esimese autoga kaasnev seiklus ja võlu? Teelejäämised, viimase taskuraha eest uue aku ostmine ja soodsaimate varuosade leidmine. Võimalus ise õppida, vahetada oma elu esimene generaatorihm või paigaldada eriti maitsetu, aga suur tagaspoiler.

Selles loos valisime välja viis autot, mis maksavad kuni 1500 eurot ja mida võiks noor inimene ise tahta. Järgmises loos soovitame samas hinnaklassis autosid, mida võiks lapsevanem tahta oma lapsele osta. Ilmselgelt saavad need nimekirjad olema kardinaalselt erinevad.

BMW 325, 1993. aasta, 141 kW, 1500 eurot

Punane “kolmene bemm”, millel peal korralik mootor. Tõenäoliselt tuleb selle autoga esimene trahv ja remondiarved saavad olema suured. Peamiselt äärekivisse drfitimise tõttu.

Tagaveoline auto, millel veel puuduvad tänapäevased juhiabid, on iga noore autosõbra unistus ja lapsevanema õudusunenägu. Viimastel jääb üle vaid loota, et auto on rohkem katki kui sõitev.

Foto: Auto24.ee

Audi 80 Quattro, 1993. aasta, 110 kW, 1300 eurot

See Audi ei näe küll efektne välja, aga isa autoajakirju lugenud lapsed teavad, et kui juba Audi, siis Quattro ehk nelikvedu. Mootor on ikkagi V6, mitte mingi võrr.

Kuulutuse järgi on sõidukit viimasel ajal isegi remonditud ja vastutustundliku lapse korral võib see täitsa mõistlik sõiduvahend olla. Mine tea, äkki isegi investeering?

Foto: Auto24.ee

Volvo 940, 1995. aasta, 114 kW, 1450 eurot

Volvo universaal, lapsele? Kuulge, me ei saa eeldada, et kõik 18-aastased on driftihullud autofanatid. See sõiduk sobiks ideaalselt pigem hipster- või urban-tüüpi järeltulijale. Mis iganes ekstreemspordi faas tal hetkel on, kõik rulad, kite’id, BMXid ja droonivarustus mahub ära.

Ideaalne vahend, millega minna Intsikurmu või Sääsepirina festivalile ja seal sees ööbida. Arvestades suurust ja marki, ilmselt iga lapsevanema unistus samuti.

Foto: Auto24.ee

Peugeot 306 Cabrio, 1998. aasta, 65 kW, 1800 eurot

Kallim, kui eelarves antud. Aga kui teie lapse elu suurim unistus on kabriolett, siis ilmselt kasutate kauplemisel kõiki lubatud ja lubamatuid võtteid ja lõpuks leiate selle paarsada lisaeurot ka. Boonuseks on kõigest 65 kilovatine mootor, mis vähemalt ei võimalda kihutada.

Ja tunnistage, te olete nõus selle ostma juba seetõttu, et saaksite mõnel kaunil suvepäeval lapselt autot laenata.

Foto: Auto24.ee

Ford Cougar, 1999. aasta, 125 kW, 930 eurot

Auto noorele, kes tahab sportlikku kaheukselist, aga samas teistest erineda. Sõiduki seisukorda on kuulutuse järgi raske hinnata, aga vähem kui tuhandeeurone hind tasuks vähemalt ülevaatamist. Vähelevinud Cougar sai omal ajal juhitavuse eest tublisti kiita.

Aknad ära toonida ja ongi päris bad-ass kupee, millega vastassoost noorte tähelepanu tõmmata.

Foto: Auto24.ee

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.