Uudis

5 väga odavat autot, mida oma teismelisele kohe osta saad

Foto: Auto24.ee

Mõtisklesime eelmises loos selle üle, milline võiks olla ühe värskelt load saanud noore abituriendi valik kuni 1500 euroste autode hulgast.

Nüüd pakume välja viis autot, mida lapsevanemad võiks oma lapsele tahta. Isegi kui meie lastele tundub, et me oleme vaid igavalt pragmaatilised rahalugejad, siis tegelikult on kõige olulisem turvalisus.

Ja raha ka muidugi, sest ainult idealist või väga karmi finantsdistsipliiniga lapsevanem arvab, et ta pääseb lapse auto ülalpidamiskuludest.

Loodetavasti peale rohkeid pisaraid, ukseprõmmimisi ja katteta lubadusi kodust välja kolida, leitakse kuldne kesktee ägeda peoauto ja turvalise igiliikuri vahel.

Vanematele olulised ostujuhised

Kuna vanemad ostavad autot mõistuse, mitte tundega, siis mõned olulised ostujuhised.

Selle hinna eest ei saa autot, mis ei nõua remonte. Küll aga vähendate oma stressi, kui esimese asjana välistate väga roostes autod. Roosteprobleemi täielikult lahendamine on väga kallis, aga kui on näha, et roostekoldeid on palju, siis peagi on teie lapsel auto, mis ei lähe isegi ülevaatusest läbi.

Pigem otsige autot eraisikult, kes on seda mitu aastat omanud ja kelle jutt tundub usaldusväärne. Tooge välja oma eluteel omandatud inimtundmisoskused, püüdke välistada ärikad ja muidu libedad tüübid.

Selles hinnaklassis on läbisõit ainult number auto näidikuplokis. Kui tegemist pole täieliku Eesti ajalooga autoga, siis pigem ärge stressake, kas see 284 000 on õige läbisõit või ei. Vaadake auto üldist seisukorda.

Seat Leon, 2001. aasta, 77 kW, 1300 eurot

Foto: Auto24.ee

Pildi järgi täitsa korralik Leon. Ja punane! Täpselt selline auto, millele seod lipsu katusele ja on ilus kingitus. Disain on ka võrdlemisi ajatu ja suurem osa lapse sõpradest ei saa arugi, et auto on 17 aastat vana.

Väga hea on kontrollitav Eesti ajalugu. 77 kilovatine mootor ei võimalda ka väga suuri pahandusi korda saata.

Land Rover Freelander, 2000. aasta, 88 kW, 1400 eurot

Foto: Auto24.ee

See on nüüd selline auto, et millegi ülemäära mõistlikuga tegemist ei ole. Remontida saab seda ilmselt tublisti ja rõõm võib jääda üürikeseks. Aga sellel käib pool katust maha! Lisaks on see ikkagi pigem suur auto ja seega vähemalt unistustes käsitletav turvalise maasturina.

Aga, kas ma juba ütlesin, et pool katust käib maha? Kuniks tehnika töötab, saab sellest kõikide lemmik suveauto. Rannad, peod, kruiisid linnavahel – on suur tõenäosus saada oma lapse ja tema sõprade silmis rohkelt lisapunkte, eriti kui lubate aegajalt ka remondifondis osaleda.

Honda Civic, 2001. aasta, 66 kW, 950 eurot

Foto: Auto24.ee

See, vastupidiselt eelmisele, on üdini mõistlik auto. Soodne, eelduspäraselt töökindel, kihutamiseks sobimatu ja olulisi remonttöid on hiljuti tehtud. Punane värv ja enamvähem kaasaegne disain võiks teie järeltulijale sobida küll, eriti kui tegu ei ole eriti suure autofänniga.

Lexus IS200, 1999. aasta, 114 kW, 1400 eurot

Foto: Auto24.ee

See auto on nüüd natuke rubriigist, et “kes ei riski, see šampust ei joo”. Väga heade sõiduomadustega preemium-klassi sedaan, millel mugavust palju ja natuke võimsam mootor ka. Mõelge, te ostate oma lapsele Lexuse – aasta ema/isa tiitel on põhimõtteliselt käes.

Risk? Lexus on legendaarne oma kvaliteedi ja vastupidavuse poolest. Küsimus on, kas ka 1400 euroses autos on kvaliteet alles või on tegelikult käsil viimased hingetõmbed. Seega üldiselt IS200 mudelit võiks kindlasti kaaluda, aga konkreetse sõiduki puhul laske spetsialistidel üle vaadata.

Honda CR-V, 1998. aasta, 94 kW, 1300 eurot

Foto: Auto24.ee

Nelikveoline ja automaatkastiga maastur. Tanklaparklas hängimiseks ja tähelepanu saamiseks ilmselt mitte sobivaim auto. Samas, kui võsukesele on olulisem aktiivne elustiil, ööbimised looduses ja tundmatud rajad, siis tasuks vaatama minna küll.

Selle CR-V nelikvedu pole küll ülemäära võimekas, seega päris off-road autoga tegu ei ole. Müüja on lakooniliselt kirjutanud, et heas korras auto. Kui tõele vastab, siis võib olla tegu pigem muretu kui probleemse masinaga.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.