Uudis

7 detaili, mida me 260 km/h avarii teinud Lexuse videos märkasime

Foto: PPA

Viimaste päevade kuum teema on üks tundmatu juht, kes Viljandimaal kell pool kuus hommikul otsustas oma Lexus LS460 kiirusomadusi proovida. Asi lõppes “õnnelikult” – juhtus küll avarii, aga juht pääses ilmselt vigastusteta. Politsei saabudes oli auto tühi ja esimese hooga juhti leida pole õnnestunud.

Mis võis juhtuda ja mida on videos näha?

  1. Viitsimata isegi korralikult vaeva näha kaamera kinnitamisega, tüüp ühe käega roolib ja teisega filmib spidomeetrit. Ilmselgelt juba esimene viga, kuna roolitunnetust ei ole ja pidevalt peab jälgima, kas ikka ilusti filmib.
  2. Sõidu ajal on näha mitu korda telefoni järsult hüppamas, mis võib olla tingitud tee ebatasasustest ning lõpuks olla ka õnnetuse põhjuseks. Tavakiirustel suudab vedrustus oma tööd teha, aga 260 km/h kaotab auto kontakti teega.
  3. Hetk enne avariid, videot pausile pannes, on näha joogitopsi hoidjas purki. Mis purk täpselt on, ei ole aru saada, aga tegu on pooleliitrise purgiga, milles enamjaolt müüakse alkohoolseid jooke. Toonide järgi näiteks sobib “Aldaris 1865”. Arvestades, et Läti piir pole kaugel, siis miks mitte.
  4. Enne avariid hakkab juht pöörama ja õnnetuse järgsetelt fotodelt on näha, et auto on tulnud kruvist. Ilmselt hakkas füüsika tööle ning sellise kiiruse jaoks oli ka lauge kurv liig.
  5. Sellest hetkest, kui auto kaotab juhitavuse ning kuulda on hoiatushelisid ning rehvikriginat, läheb umbes 8 sekundit kuni üle katuse veeremiseni. See on avarii mõistes väga pikk aeg, võttis oluliselt hoogu maha ja ilmselt päästiski juhi elu.
  6. Üle katuse käies on kuulda pudelite kolinat.
  7. Videos 1:28 peal pausi vajutades on näha ka juhi nägu ja jopet, millel “Boss” firmamärk.

Idiootne tegu on sõita avalikel teedel ligi 250 km/h. Sellisel kiirusel peatumine võtab koos reaktsiooniajaga umbes 400 meetrit ehk pea pool kilomeetrit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.