Uudis

704 000-eurose Ford GT-ga vastu puud, sest juht ei osanud manuaalkastiga sõita

Ford GT Heritage Edition, mida toodeti 343 eksemplari.

Ühel ilusal reede õhtul otsustas 50-aastane Robert J. Guarini külastada oma elamuarendust uue ja uhke 2006 Ford GT Heritage Editioniga. Nagu õnnetusel kombeks, ka seekord ei hüüdnud see tulles.

Nimelt kaotas ta käiku alla vahetades auto üle kontrolli ja sõitis otse vastu palmi. Pärast õnnetust ütles Guarini lähedal olevale turvatöötajale, et tal puudub telefon ja tal oleks vaja koju jõudmiseks küüti. Alles koju jõudes teatas ta juhtumist politseile. Auto jättis ta õnnetuspaigale.

Facebooki kasutaja John Peddle’i piltide järgi on näha, kui suur kahju ulatus on. Suurema löögi sai auto esikomandik, kuid näha on ka kõiki avanenud turvapatju. Hetkel puudub informatsioon selle kohta, kui kiiresti Guarini autoga sõitis. Samas pidi kiirus pidi olema piisavalt suur, et pärast puule sissesõitmist libises auto veel kõnniteele edasi.

Juht süüdistab ka muid põhjuseid

Politsei raporti sõnul ütles juht esialgu, et õnnetuse põhjustas tema kogenematus manuaalkastiga sõitmisel. Väljaandele Road&Track antud intervjuus väidab Guarini juba teisiti. Ford GT omaniku sõnul oli juhtumil rohkem detaile kui raportis mainitud. Tema sõnul mängisid oma osa vanad rehvid, mudane asfalt ja mingil põhjusel ka auto värske kerehooldus (detailing), mille tagajärjel 550 hobujõuga masin teelt välja paiskus.

Juhi sõnul ei toimunud õnnetus allakäiguvahetuse ajal, vaid esimeselt teisele käigule minnes. Ta rõhurab, et ei taha, et inimesed arvaksid, et tegu on mingisuguse kiirusehulluga, sest tema sõnul toimus õnnetus kõigest 55 km/h.

Õnnetuse ajal ei olnud masin registreeritud ega kindlustatud. VIN koodi järgi osteti auto Barrett-Jacksoni oksjonilt aprilli alguses. Hinnaks osutus 704 000 dollarit.

Guarini sai peatatud lubadega sõidu eest kutse kohtusse ja registreerimata sõiduki juhtimise eest trahvi. Load olid juhi sõnul peatatud ARK-i vea tõttu, mis ei ole juhtumiga kuidagi seotud

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.