8 inimest 10st ei tea seda väga olulist laste ohutusele suunatud reeglit

Nõustun, et pealkiri on natuke klikimagneti hõnguga, aga üks väike, kuid väga oluline punkt liiklusseaduses on vaja meelde tuletada kõigile juhtidele ja siinkohal on selline pealkiri kohane.

Ma tegelikult ka küsisin kümnelt inimeselt, et mida see tähendab, kui tee ääres peatunud ühissõidukil põlevad ohutuled? Lisaks sellele, et tegemist võib olla tehnilise rikkega.

Kas ma ise teadsin? Ei, ei teadnud. Nimelt ütleb liiklusseaduse paragrahv 36, lõige 2 nii:

Nähes teel või tee ääres last või seisvat bussi, millel on lasterühma tunnusmärk ja põlevad ohutuled, peab juht olema eriti tähelepanelik ja sõitma kiirusega, mis võimaldab ohtu vältida.

Laps ei käitu loogiliselt

Ühesõnaga on bussijuhil kohustus ohutuled sisse lülitada, kui peatub ja bussist väljuvad lapsed. Ja kõik teavad, et kui bussist väljuvad lapsed, siis tuleb autodel sisuliselt peatuda või liikuda ülima ettevaatlikkusega.

Lapsed on lapsed. Neile võib õpetaja bussis öelda, et oodake tee ületamisega, kuniks buss on ära sõitnud. Lapsed noogutavad, astuvad bussist välja ja lähevad üle tee…

Õppige see selgeks ja rääkige ka teistele. See on väga oluline meile kõigile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.