Uudis

8 lahedat vimkat, mis autotootjad on suutnud sõidukitesse peita

Autotootjatel on huumorisoon ja teravmeelsus täiesti olemas. See on lihtsalt väga, väga hästi varjatud.

Seetõttu tulebki erinevaid lahedaid vimkasid otsida erilistest ja täiesti ootamatutest kohtadest. Drivetribe on välja toonud mitu toredat asja, mis erinevad tootjad on oma autodesse peitnud. Nende inglise keelne nimetus on väga päevakohane – “easter eggs” ehk pühademunad.

Näiteks 2009. aasta Renault Twingo RS kolm pedaali on tähistatud nagu meediamängija nupustik – sidur on pause, pidur stop ja gaas on play.

Dodge Viperi panipaiga põhjadesse on aga pressitud kahe ringraja kujutis ja ringiajad, mis tähistavad loomulikult selle auto saavutusi nendel.

Jeep Renegade’i üks pühademuna on eriti hästi peidetud. Nimelt peab üles klappima kõrvalistuja istmepadja, et näha seal all asuvat Hell’s Revenge (põrgu kättemaks, i.k.) nimelise maastikuraja kaarti.

Renegade’i puhul on üldse nende viguritega korralikult lustitud ning eriti palju leidub autos originaalse Jeep’i radiaatorivõre kujutisi, mille mitmeid näiteid on siin.

Drivetribe’i nimekirjas pole aga näiteks Jaguar E-Pace’i lombivalgustust, millel on ema-jaaguari järel kõndiva kutsika siluett. Sama kujutist kohtab ka tuuleklaasi servas.

Eriti ohtralt erinevaid nalju teeb muidugi Tesla. Nende puhul on see peamiselt seotud tarkvaraliste lahendustega ja seega võimalus uute naljadega välja tulla on suurem. Jõuluteemaline värvimuusika või Bondi-filmist tuntuv amfiib-Lotuse kujutise kuvamine vedrustuse settingutes on vaid paar näidet.

Üks kõige peidetuim ja ühtlasi toredaim on aga Volvo 850 armatuurlaua trükiplaadile pressitud põdrakarja kujutis. Kusjuures ei tasu oma 850’t nüüd lahti kiskuma minna, sest kõikidel seda pole. Tõenäolisem on leida T-5 ja T-5R mudelitel.

Foto: Reddit

Loomulikult ei ole need ülalloetletud ainukesed, seega tasub Google’isse sisse luua “automobile easter eggs” ja varjatud maailmaga täpsemalt tutvuda.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.