Uudis

AC Cobra naaseb ja elektrimootoritest pole juttugi

Pildid: AC Cars

Briti autobränd AC Cars omab siiani oma originaalse AC Cobra õigusi, mida toodeti 1960ndatel. Nüüd plaanib autotootja Cobra nime tagasi tuua AC Cobra GT Roadster mudeliga koos uue platvormi ja modernse V-8 mootoriga.

AC Cars lubab paremat kvaliteeti ja muidugi ka paremat sõiduelamust. Alumiiniumist kontruktsiooniga Cobra GT Roadster on 284 mm pikema teljevahega (2570 mm) kui originaal AC Cobra, kuigi auto kogupikkus on kasvanud vaid 110 mm võrra (4225 mm).

Kapoti all on V-8 mootor nagu peab, kuid antud juhul on vabalthingava Chevrolet toote asemel 5-liitrine Ford Mustangis kasutatav jõuallikas, millele on lisatud supercharger ülelaadimine. See tähendab, et vaid 1400 kg kaaluv sportauto saab 663 hj ja 780 Nm. Kiirendus seisust “sajani” kestab vai 3,4 sekundit.

Käigukasti valikuteks on 6-käiguline manuaal ja 10-käiguline automaat, mis vähemalt numbrite ja mootori kasutuse järgi on väga tõenäoliselt samad nagu praeguses Mustangis.

Muidugi on uus Cobra tehtud palju mugavamaks ka juhile ja tema kaasreisijale. Lisada saab eemaldatava kõvakatuse ning olemas on ka näiteks elektrilised aknad, konditsioneer ja moderne meediasüsteem. AC Cars mainis, et uue Cobra inspiratsioon pärineb tänapäeva populaarsete restomod autodest.

Uue AC Cobra GT Roadsteri hind algab umbes 320 000 eurost. Kuigi tootmine on autol piiratud, pole hetkel teada mitu sõidukit AC Cars ehitada plaanib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.