Ka Eesti autoomanikud saavad nüüd roboti abil kontrollida, kas nende sõidukil on petutarkvara ning kui suure kahjunõude saab autotootja vastu esitada. Hüvitist saab nõuda nii uuena kui kasutatuna soetatud sõidukite eest ning pettus puudutab lisaks Volkswagenile ka Škoda, Audi, Mercedes-Benz, BMW ning veel mitmeid teisigi automarke.
Hugo.legal büroo esindaja sõnul on Eestis sellest väga vähe räägitud. Petutarkvara kandvate sõidukite omanikud pole teadlikud, et soetatud sõidukid ei pruugi mingil hetkel enam tehnoülevaatust läbida ja nende kasutamine võib muutuda ebaseaduslikuks. Samuti pole Eestis räägitud sellest, et sõidukiomanikud võivad petutarkvaraga auto eest küsida oma raha tagasi.
HUGO.legal koostöös advokaadibürooga Klauberg Baltics välja töötanud Dieselgate õigusroboti. Õigusroboti kaudu on kasutajal võimalik teada saada, kas tema autol puhul on kasutatud petutarkvara ning kui suurt summat saab autotootjalt tagasi nõuda. Seejärel on võimalik advokaadibüroo abiga oma nõue reaalselt ka maksma panna.
Mitte ainult Volkswagenid
Dieselgate õigusroboti loomist eestvedanud HUGO.legal peajurist Erki Pisukese sõnul on diisliskandaalist puudutatud autode ring väga lai.
„Esmalt tuleb rõhutada, et diisliskandaal ei puuduta ainult Volkswageni sõidukeid, kuna petutarkvara on kasutatud ka paljude teiste autotootjate poolt 2005 – 2015 vahemikus toodetud diiselmootoriga sõidukitel. Dieselgate õigusrobotit kasutades märkame, et lisaks meie teedel väga levinud Volkswagenitele ja Škodadele, saab hüvitist nõuda ka premium-klassi sõidukite nagu Audi, Mercedes-Benz ja BMW eest,“ sõnas Pisuke.
Nõude suurus ise sõltub auto maksumusest ning läbitud kilometraažist. Rõhutada tuleb, et hüvitist saab nõuda nii uuena kui ka kasutatuna soetatud sõidukite eest.