Uudis

Ainult Ameerikas: 2003. aasta Focus, millel on V-8 ja … tagavedu

Nädalavahetusel müüdi USA veebioksjonil üks 2003. aasta Ford Focus umbes 23 000 euroga – miks selle eest nii palju maksti?

Igatahes polnud põhjuseks kiiskav värvkate, pigem see, mis oranži värvi all peidus. Nimelt peitus Focuse kestas kõike muud kui Focuse tehnika – pigem on tegu Ford Mustangiga. 2003. aasta Focuse kapoti alla pisteti viieliitrine V-8, aga mitte tava-Mustangi oma, vaid forsseeritu. Viimane tähendab GT40-plokikaasi, Cobra-sisselaskekollektorit, teravamat nukkvõlli ja muid täiustusi.

Mootoriga ühendati Tremeci viiekäiguline käsikast, mis paneb vedama tagarattad. Selleks varustati Focus Mustangi tagasillaga, mis teadupärast tähendab klassikalist sõltuvat tagasilda nagu muiste. Komplekti kuulub ka piiratud libisemisega diferentsiaal ja reguleeritavad amortisaatorid, et auto võimekus paremini ära kasutada. Kiirusomaduste kohta info paraku puudub, küll aga leidub armatuurlauas kuni 160 miili (ehk 258 km) lugev spidomeeter.

Kaheksasilindrilise Focuse ümberehitus lõppes 2020. aastal ning senine omanik jõudis sellega sõita vad mõni tuhat kilomeetrit. Auto müüdi nädalavahetusel Bring A Trailer veebioksjonil, kus selle eest maksti 27 500 dollarit ehk natuke üle 23 000 euro.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.