Uudis

Akupank autodele: Volkswageni uued laadimisjaamad suudavad elektrivõrguta laadida 15 autot

Foto: Volkswagen.

Volkswagen avaldas plaanid uuest mobiilsest laadimisjaamast, mis suudab korraga kuni 15 elektriautot laadida, olles ise elektrivõrguga ühendamata.

Laadimisjaam töötab akupanga põhimõttel – kuni 360 kWh laadimismaht lubab sel täiesti iseseisvalt autosid laadida. Keskmine laadimisaeg jääb tänu uuele tehnoloogiale 17 minuti juurde. Seda vähemalt juhul kui tegu on näiteks Volkswagen e-Golfiga ja kui laadimise all mõeldakse aku 80% täituvust ehk umbes 28 kWh.

Eraldiseisvad laadimisjaamad annavad süsteemile märku aku tühjenemisest 20% juures ja vahetatakse seejärel täis jaama vastu välja. Kui selline laadimisjaam aga elektrivõrguga ühendada, suudab see end koha peal ise täis laadida.

Ühe tsükli jooksul suudab selline akupanga põhimõttel töötav jaam laadida kuni 15 elektriautot, neli autot korraga nii AC kui DC pesadega. Samuti suudab jaam talletada näiteks tuule- ja päikeseenergiat, võimaldades seega CO2-vaba elektriautode laadimist.

Sellised mobiilsed laadimisjaamad lähevad testimisele Wolfsburgi linnas käesoleva aasta esimeses pooles. Ettevõtte teate kohaselt jõuab tehnoloogia teistesse linnadesse alates 2020. aastast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.