Uudis

Alates tänasest muudetakse liikluskorraldust avariiohtlikul Rohu ja Telliskivi tänaval

2016 suvel oli Telliskivi–Rohu ristmikul autojuhile näha 4 stoppmärki. Foto: Eero Vabamägi/PM/Scanpix

Tallinna transpordiamet teatas, et Rohu ja Telliskivi tänaval muudetakse liikluskorraldust ning keelatakse Telliskivi tänava ületus mööda Rohu tänavat alates tänasest, 12. jaanuarist.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhtaja Talvo Rüütelmaa selgitas, et kuigi ristmik on standardile vastav, liiklusmärgid on nähtavad ja dubleeritud, nähtavus liiklejate vahel on väga hea, vähendatud on lubatud sõidukiirusi mõlemal ristmikule suunduval tänaval ning täidetud on kõik eeldused ohutuks liiklemiseks, esineb antud kohas täiendavalt uurimist vajav liikluspsühholoogiline faktor, mis on ilmselt liiklusõnnetuste põhjustajaks.

Transpordiamet on seda ristmikku juba mõnda aega monitooringud. Viimane liiklusõnnetuse video näitab, et mingil põhjusel otsustab juht STOP-märgi ees peatumise asemel hoopis kiirendada. “Sellise käitumise põhjuste uurimine on väga oluline, sest on vajalik saada teadmisi, miks juht standardi kohaselt rajatud kahel väga sarnasel ristmikul käitub täiesti erinevalt,” kirjutab amet saadetud teates.

Seni aga piiratakse Rohu tänaval liiklus üle Telliskivi tänava liiklusmärkidega ning kohe pannakse välja liikluskorralduslik põrkeleevendi, lähiajal ka vastav raudbetoonelement.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.