Uudis

Alexela avas Jüris maailma esimese energiakaubamaja

Alexela ise kasutab juba LNG veokeid.

Täna tõmmati Jüris kate Alexela tankla hinnapostilt, kus on kirjas kõige rohkem kütuseid Eestis, kui mitte kogu Baltikumis.

Bensiinid 95 ja 98, diislikütus, gaasidest CNG, LPG ja esmakordselt Baltikumis ka LNG. Lisaks on kirjas ka elektriauto laadimise võimalus ja tulevikus võiks lisanduda ka vesinik.

Peamine uudis oligi esimese LNG tankla avamine. Tegemist on vedeldatud maagaasiga, milles nähakse hetkel olulist võimalust just transpordisektori heitmete vähendamiseks ning on mõeldud suurte veokite tankimiseks.

20 000 eurot aastas säästu

Hetkel valitses ka LNG kasutamisel muna ja kana probleem ehk LNG veokeid keegi ei ostnud, sest polnud tanklat ja vastupidi. Nüüd on Alexela mõnda aega oma autopargis LNG autosid kasutanud ning on teinud arvutusi, mis ütlevad, et lisaks loodussäästlikkusele, on võimalik kokku hoida ühe auto pealt umbes 20 000 eurot aastas.

LNG on veeldatud 160 miinuskraadi juures ja selleks, et see enne tankimist ei aurustuks, jahutatakse enne maha ka voolik ja püstol.

Alexela on võtnud gaasiga sõitvate autode osakaalu suurenemise oma üheks peamiseks eesmärgiks ning ühtlasi toodab ka CNG gaasiga sõitvate autode jaoks 100% Eestimaist biometaani.

LNG gaasiga sõitev Volvo.

Lähiaastatel peaks CNG tanklate arv kasvama Eestis ligi 50 tanklani, mis oluliselt soodustaks gaasiautode ostmist.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.