Uudis

Alexela tutvustas uusi laadimislahendusi, teiste seas ka 322 kW võimsusega laadijat

Alexela tutvustas täna oma uut e-mobiilsuse täisteenuslahendust, millega võtab enda sõnul vedada Eesti elektromobiilsuses kauaoodatud kvaliteeditõusu. Lisaks oli kohal väga suur valik hetkel Eestis müügil olevaid elektriautosid, kokku üle 20 mudeli.

Alexela e-mobiilsuse lahendus võimaldab selle tellijatel nagu korteriühistutel, büroohoonetel või näiteks kaubanduskeskustel juhtida oma energiatarbimist targalt ning saada osa Alexela energiakaubamaja teenus- ja tooteportfellist.

Samuti hakkab Alexela paigaldama üle-eestiliselt tuhandeid poolkiireid laadijaid ning samuti ka uuel tipptehnoloogial põhinevaid superlaadijaid, mis kaotavad järjekorrad, võimaldavad intelligentset dünaamilist laadimist isegi kuni viiele elektriautole samaaegselt ja on võimsusega kuni 322 kW.

Paigaldatavate superlaadijatega muudab energiaettevõte senise ülikiire laadimise koguni kaks korda kiiremaks. Laadijate tulevikukindlust näitab ettevõte sõnul ka tõik, et laadijad ise on suutelised laadima 100 km sõiduulatust isegi 3 minutiga, mis tähendab valmisolekut tuleviku elektriautodeks. Uue tehnoloogiaga saab laadida samaaegselt nii 400-voldise kui ka 800-voldise akusüsteemiga autosid, s.h nii Euroopa CCS kui ka Jaapani CHAdeMO-otsikuga elektriautosid.

Samuti võimaldavad laadijad automaatset võimsuse ümberjagamist vastavalt elektriautode laadimisvõimekusele. See tähendab optimaalseimat laadimisaega kõikidele paralleelselt laadivatele autodele. Sedasi saab Alexela e-mobiilsuse valdkonna juhi Alan Vahti sõnul välitda ka laadijate juurde tekkivaid järjekordi.

Vasakul Alan Vaht ja paremal Andrus Meresmaa Enstost.

Lisaks hakkab Alexela äpi kaudu saama ilma piiranguteta ligi kõikjal üle Euroopa rohkem kui 200 000 laadimisjaamale.

Rohkelt elektriautosid ja ka üks uudismudel

Alexela ettevõtetele ja korteriühistutele mõeldud lahendus võimaldab juhtida oma energiatarbimist targalt, vältida üleliigseid investeeringuid amprite ostimsesse. Tark energiajuhtimine võtab reaalajas arvesse hoone elektritarbimise vältides seeläbi elektrisüsteemi ülekoormust.

Laadimislahenduse osaks on ka võimalus näiteks elektri tagasi müümine ehk laadimine auto akust elektrivõrku, kui selline võimekus autodel tekib.

Kohale saabunud elektriautode hulgas näidati esimest korda ka Dacia elektriautot Spring, mis on Eesti konkurentsitult kõige odavam elektriauto. Viisime läbi kohe ka väga olulise testi, kas peab paika Dacia väide, et autosse mahub 4 täiskasvanut. Põhimõtteliselt mahub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.