Uudis

Alfa Romeo Giulia 60. juubeli puhul ehitati moodsa Quadrifoglio baasil eriline retromod

Itaalia firma ErreErre Fuoriserie on ehitanud praeguse Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio baasil täiesti teistsuguse välimusega sportsedaani. Retro välimus tähistab algse Giulia sedaani 60ndat juubelit.

Nagu ekslusiivsete autode ümberehitustega ikka, on ka Itaalias modifiteeritud Alfa puhul hind vägagi krõbe. Autocari sõnul saaks ErreErre Fuoriserie omanäolise sportsedaani umbes 245 000 euro eest. Kuid sellele lisanduvad veel maksud ning Alfa Romeo Giulia QV doonorauto, mis uuena maksab veel omakorda 100 000 eurot.

Selle raha eest saab enamasti välimusele rõhutud ümberehituse. Kuna tehniliselt on Giulia QV juba väga kiidetud sportsedaan pole ka väga vajadust auto kere all asju muutma hakata.

Välimus on see-eest täielikult muutunud ning praegust Giuliat ei meenuta miski. Inspireeritud algse Alfa Romeo Giulia mudelist, mida müüdi 1960-70ndatel, on auto jooned palju konkreetsemad ja esi- ja tagaots selgelt kandilisemad.

Kaks paari ümmargusi esitulesid meenutab eriti vanemaid Alfasid, koos retroliku veljestiiliga. Tagaots on samuti uute tuledega ja küljepeal on näha rattakoopa laiendusi. Kõik uued kerepaneelid on valmistatud süsinikkiust, mis vähendavad auto kaalu umbes 200 kg jagu, võrreldes Giulia QV doonorautoga.

Täpsemaid kiirendusaega ega tippkiirust pole avaldatud, kuid 200-kilogrammiline dieet teeb auto kindlasti pisut nobedamaks ja kindlasti ka dünaamilisemaks.

Kuna sõiduk on ehitatud tänapäeva auto baasil ning vaid välimus meenutab vanemat masinat, siis ErreErre Fuoriserie ei soovi nimetada autot restomodiks vaid hoopis retromodiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.