Uudis

Alfa Romeo Giulia GTA ja GTAm: võimsam, kergem, kiirem, aga tehakse vaid 500 autot

Alfa Romeo puhul oldi enam vähem kindlad, et Genfis tuuakse välja Giulia Quadrifogliost veelgi võimsam versioon. Räägiti lausa enam kui 600-hobujõulisest erimudelist.

Päris nii raju asja ei toodetud, aga tundub, et natuke vaeva on ikka nähtud. GTA tuleneb sõnaühendist “Gran Turismo Alleggerita”, kus viimane sõna tähendab “kergemaks tehtud” ning Alfa Romeo ütleb, et ideeliselt minnakse tagasi aastasse 1965, kui välja tuli esimene Giulia GTA.

Mootoriks on Giulia Quadrifogliolt tuntud 2,9-liitrine V6, mille hobujõudude arv on kasvanud 540ni, aga auto massi on suudetud 100 kg võrra vähendada. Alfa sõnul on tegemist omas klassis parima kaalu ja võimsuse suhtega. Rohkelt karbonfiibrit, titaaniumist Akrapovici väljalase ja 20″ keskpoldiga veljed. Sees on enamik pindu kaetud kerge Alcantaraga.

Aerodünaamikat on parandatud asendit muutva aktiivse esispoileriga ning lisaelemente on nii külgedel kui ka taga. Summutiavad on viidud keskele ja see on võimaldanud ka tegusam difuusor paigaldada.

Aga nagu öeldakse – ka see pole veel kõik. Valida saab veel eriti raju GTA, mille tähiseks on GTAm, kus istmeid on vaid kaks, autos on turvapuur ning 6-punkti turvavöö. Lisaks veelgi askeetlikum sisu ja hiiglaslik tagatiib. Samas on auto tänavalegaalne. Kiirendus 0-100 km/h võtab vaid 3,6 sekundit.

Kokku toodetakse 500 autot GTA ja GTAm autot ning ostuga kaasneb ka “kogemuspakett”, mis tähendab spetsiaalset võidusõidukostüümi, kiivrit, autokatet ning ka Alfa Romeo Driving Academy sõiduõpet.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.