Algab Tallinna-Tartu neljarealise tee ehituse viimane etapp

Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy allkirjastasid ehituslepingu Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot käibemaksuga.

“Oleme jõudnud oma suurprojekti viimase lõigu ehituseni, mis muudab liiklemise Tallinna–Tartu maanteel ohutumaks,“ sõnas Maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa. “2022. aastal saame liikuda uuel trassil, mis koos sellel aastal valmivate Kose–Võõbu lõikudega lühendab teekonda Tallinna ja Tartu vahel 5,3 kilomeetri ning üheksa minuti võrra.”

GRK Infra ASi tegevjuht Tarvi Kliimask kinnitas, et Võõbu–Mäo teelõigu ehituslepingu sõlmimine on töövõtjale tõsine väljakutse.

“GRK Infra AS on viimased kaks aastat edukalt ehitanud Ardu–Võõbu teelõiku ning see sisendab optimismi ka uue lepingu edukaks toimimiseks,”kinnitas Kliimask.

Võõbu–Mäo 16 kilomeetri pikkuse lõigu ehituse algab juulis ning töö valmib 2022. aasta lõpuks.

Tee lüheneb 2 km

Võõbu–Mäo teelõik asub Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee kilomeetritel 64,2–80,2 (olemasoleva Tartu maantee km 67,5–85,5). Uus tee rajatakse lõigu esimeses pooles (Võõbust Annani) praegusest maanteest paremale poole (edela suunas).

Lõigu teises pooles (Annast Mäoni) ehitatakse uus tee osaliselt praegusest maanteest vasakule ja osaliselt kattub tee praeguse trassiga. Võõbu–Mäo vahelise vahemaa läbimise teekond lüheneb tänu uuele teele ligi kaks kilomeetrit.

Kose–Ardu ja Ardu–Võõbu lõigud avatakse liiklejatele selle aasta augustis.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.