Uudis

Algas Toyota GR Yarise tootmine, Eestis on juba rohkelt tellimusi

Rally Estonial turvaauto rollis üles astunud Toyota GR Yaris jõudis ralli käigus esmakordselt Baltimaade publiku ette. Äsja algas Jaapanis ka uudse sportauto ametlik tootmine.

Toyota Balticu turunduse divisjoni juht Marek Maide selgitas, et Jaapanis toodetav GR Yaris on Toyota jaoks teine puhastverd sportauto GR Supra järel ja Toyotale äärmiselt oluline auto. Selle tähtsust ja tootmise keerukust ilmestab fakt, et sportauto tootmiseks avas Toyota Jaapanis Motomachis uue, GR-nimelise tehase, mis tegeleb üksnes Toyota GR sportautode tootmisega.

Ühe käega origami voltimine

“Kuna GR Yaris valmib suures osas käsitööna ja selle valmistamiseks läheb tavaautoga võrreldes 10 korda rohkem aega, siis on tehasesse tööle palgatud Toyota parimad spetsialistid – Takumid, kellel on spetsiaalselt treenitud käsitööoskused. Näiteks üheks Takumi eksamiks on ühe käega origami voltimine ja kusjuures seda tuleb teha mittedomineeriva käega,” lausus Maide.

Moodne tehas võimaldab luua ülimalt jäika sportauto kerekonstruktsiooni, mis saavutatakse keevisõmbluste lisamise ja spetsiaalsete liimide kasutamisega ning mida oleks keeruline saavutada suuremahulistel tootmisliinidel. Juunikuuks oli tehasel juba 6000 GR Yarise klienditellimust.

GR Yaris on arendatud koostöös Tommi Mäkinen Racing meekonnaga Soomes ning sellel on ainuomane võidusõidumaailmast inspireeritud nelikveosüsteem GR-FOUR. Auto põhineb kombineeritud B- ja C-TNGA uutel platvormidel ja kasutab täiesti uut 1,6-liitrise töömahuga kolmesilindrilist 261 hj ja 360 Nm arendavat turbomootorit. Seejuures kaalub sõiduk vaid 1280 kg.

Rally Estonial oli auto juba kohal

Rally Estonial debüteeris GR Yaris turvaautona, mille piloodiks oli eestlastele juba eelmisest Rally Estoniast tuttav Leedu Dakari meister Benediktas Vanagas. “Ma ei osanud isegi oodata nii võimsat sõiduelamust lihtsalt auto tehnilisi andmeid vaadates. Tasakaal kere jäikuse, kuju, auto kaalu ja võimsuse vahel teeb sellest väikesest sõidukist suurepärase terviku,” ütles Vanagas pärast kolmepäevast tutvumist GR Yarisega.

GR Yaris on saadaval ühel varustustasemel – Sport – ning kahe lisavarustuspaketiga: Circuit ja Convenience. Hinnad algavad 31 700 eurost ning esimeste Eesti omanikeni jõuab sõiduk jaanuaris, kui saabuvad ka esimesed proovisõiduautod.

Toyota Balticu esindaja ütles Autogeeniusele, et hetkeseisuga on tellimuse sisse andnud juba 16 ostjat.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.