Alma Sprint toob tagasi kunagise Alfa Romeo ralliradadele mõeldud prototüübi

Fotod: Alma

Portugalist pärit restaureerija ja tuunimiskoda Alma on otsustanud oma kogemused Alfa Romeotega maksma panna ja pakub nüüd eraldi mudelit, mis taaselustab kunagise Itaalia prototüübi Sprint 6C.

1980ndate alguses plaanis Alfa Romeo osa võtta ralli maailmameistrivõistlusest ehk ajal kui valitsesid metsikud grupp B võidusõidumasinad. Selle puhuks ehitati kaks prototüüpi Alfa Romeo Sprint baasil, nimeks Sprint 6C. Rallini ei jõutud, aga Almale inspiratsiooni saamiseks sellest piisas.

Erinevalt prototüüpidele pandud GTV6 mudelist pärit Busso V-6 jõuallikast, saab tuunimisfirma restomod Sprinti algse 4-silindrilise mootori.

Vabalthingav mootor on saanud põhjaliku uuenduskuuri: mootorimaht suurendatud 1,8-liitrini ja tehtud uued silindripead, nukkvõllid ja karburaatorid. Koos roostevabast terasest väljalaskega toodab sportauto 160 hj, mis jõuab läbi 5-käigulise käsikasti esiratasteni ja parema pidamise jaoks on esiteljel ka Torseni diferentsiaal.

Veermik on samuti moderniseeritud vedrustuse ja seadistatavate amortisaatoritega, lisatud on ka ventileeritud pidurikettad ning muud autospordi tasemel detailid. Auto kaal on vaid 880 kg.

Välimuselt on Alma Sprint just selline nagu 80ndate ralliauto prototüübist inspireeritud restomod olla võiks. Laiendatud rööpe jaoks on ka laiendatud rattakoopaid ning enamus kerepaneelid on uued ja valmistatud komposiidist. Ees on ka uued Hella tuled, hoides samas vanamoodsat välimust.

Interjöör saab parandatud ergonoomika tänu uutele istmetele ja roolile, mille asendit on natuke muudetud. Kasutatud on palju alcantarat ja alumiiniumit, et kõik puudutatavad pinnad oleksid võimalikult kvaliteetse tunnetusega.

Alma toodab 20 Sprinti ja aitab huvilistel kvaliteetsed doonorautod ise üles otsida. Muidugi on iga kliendile jõudev masin ainulaadne, vastavalt uue omaniku soovidele. Hinnad pole kahjuks avaldatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.