Alustatakse Tallinna-Rapla maantee keskpiirde eemaldamisega. Kui palju see maksab?

Keskpiire aitab küll ära hoida laupkokkupõrkeid, aga tekitas rohkelt muid probleeme. Foto: Geenius Meedia

Kurikuulsaks saanud piirde eemaldamistööd algavad esmaspäeval (13. mai). Kokku läheb see maksma isegi enam kui piirde paigaldus.

Täpsemalt peavad liiklejad Rapla maanteel alates esmaspäevast arvestama, et kilomeetritel 17,6–24 käib taastusremont. Selle käigus eemaldatakse senine katseprojektiks nimetatud keskpiire. Samuti uuendatakse teel olevat asfaltkihti, parandatakse ebatasasused ning muudetakse sõidutingimused paremaks ja ohutumaks.

Transpordiameti ettekujutus ohutusest sisaldab siiski seda, et samale lõigule tulevad eraldusjoonele metallpiirde asemel kummipostid. Samuti tulevad rohekoridori lõigule metsloomade eest hoiatavad märgid ning lisatakse pikivahe hoidmise vajadusest teavitavad infotahvlid ja teekattele tuleb vastav märgistus.

Paindlik liikluskorraldus

Metallpiirde eemaldamise järel freesitakse teelõigul olemasolev kate. Pärast seda alustatakse defektsete kohtade parandamisega ja asfalteerimistöödega. Kui asfalteerimistööd on lõppenud, paigaldatakse liikluskorraldusvahendid ja tehakse uus kattemärgistus. Tööde lõpetamise tähtaeg on 13. august.

Loomulikult on sel ajal tavapärane liiklus häiritud. Keskpiirde eemaldamise tööd tehakse etapiti ning tööde ajal on üks sõidusuund suletud ja liiklust korraldavad liiklusreguleerijaid. Tööpäeviti on hommikusel tipptunnil kella 07.30–09.30 ja õhtusel tipptunnil kella 16–18 tagatud 1+1-sõidurajaga liiklus.

Töid teeb Verston OÜ ning objekti maksumus on üle 700 000 euro, millele lisandub veel käibemaks. Metallpiirde paigaldamise maksumus oli alla poole miljoni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.