Uudis

Amazon tahab hakata elektriautosid droonidega laadima

Amazon sai patendi elektriautode laadimise süsteemile, kus autol ei tuleks aku täitmiseks seisma jääda, vaid selle asemel lendaks sõiduki juurde suure akuga varustatud droon ning täidaks auto aku sõidu pealt.

Saadud patent kirjeldab süsteemi, kus auto saab saata välja signaali, kui mõistab, et aku laetusega see soovitud sihtkohta ei jõua. Selle peale saadetaks välja akuga droon, mis auto üles otsiks, sellega samal kiirusel liiguks ning seejärel sõidukiga ühenduks, kasutades selleks nii autol kui ka droonil olevaid spetsiaalseid liideseid.

Kui laadimine on lõppenud, saab droon minema lennata ja auto saab sõita soovitud sihtkohta.

Lahendus oleks kasulik näiteks piirkondades, kus tee ääres laadijaid pole.

Ilmselt on aga selge, et vähemasti hetkel jääb süsteem vaid mõtteks. Säärase süsteemi loomine on suur logistiline väljakutse ning ilmselt oleks enamikel juhtudel kergem ehitada tee äärde laadimispunkte. Samuti on murekohaks see, et auto aku laadimiseks peab drooni aku olema üsna suur, mis tähendab aga seda, et droon on raske ning vajab lendamiseks rohkem elektrit, mis tähendab omakorda taas seda, et droon on raskem, kuna vajab suuremat akut.

Siiski on tegu huvitava lähenemisega, mis võib kunagi ka reaalsuseks saada, kuid ilmselt peab aku- ning droonitehnoloogias selleks mitmeid läbimurdeid toimuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.