Uudis

Amet: vedelgaasitanklas ei tohi gaasiballoone täita

Foto: Urmas Luik/Pärnu PM/Scanpix

Tehnilise järelevalve ameti sõnul on nendeni jõudnud info, et sotsiaalmeedias antakse soovitusi vedelgaasiballoonide täitmiseks autode tankimiseks mõeldud vedelgaasitanklates. Selline tegevus on ameti sõnul aga keelatud ja väga ohtlik.

Ballooni ise täitmisel tekib plahvatuse oht, mis võib põhjustada tõsiseid vigastusi ning surma. Uue ballooni soetamiseks tuleb pöörduda vedelgaasi müügipunkti poole, kes täidab balloonid täitejaamas.

Amet tuletab ka meelde, et vedelgaasiga võib täita ainult selliseid balloone, mis kannavad Pii-märki. Ilma sellise märgita balloone uuesti täita ei tohi, nende kasutamine tuleb lõpetada ja soetada uus balloon.

Selline nõue hakkas kehtima 2014. aastast eesmärgiga kõrvaldada käibelt vanad, punased GOST-standardi alusel toodetud balloonid, mis ei vasta enam tänapäeva nõuetele. Vanad balloonid on toodetud enamjaolt 30  aastat tagasi ning neil puudub osaliselt või täielikult tootja koostatud tehniline kirjeldus.

“Ilma nende andmeteta ei ole võimalik ballooni nõuetele vastavust kontrollida ja seetõttu ei saa ka olla kindel, et balloon on ohutu inimestele ja ümbritseval keskkonnale,” sõnab amet.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.