Uudis

Ametid: pühad toovad teedele libedust ja lund, sõites tuleks väga ettevaatlik olla

Maanteeamet hoiatab, et ilmaprognoosi järgi tõotavad eesolevad pühad tuua Eesti teedele nii lund kui ka libedust.

Teehooldajad on valvel ka kogu pühade perioodi, jälgivad ilma- ja teeilmaprognoose ning teevad vajadusel nii lume- kui ka libedusetõrjet. “Siiski tuletame liiklejatele meelde, et teeolud võivad olla talviselt libedad. Ohutuks liiklemiseks tuleb valida teeoludele vastav sõidukiirus ning -stiil,” märkis amet.

“Talvel liigeldes tuleb kindlasti meeles pidada, et teeolud on talvised ning suvine sõidustiil sinna ei sobi. Tuleb arvestada võimaliku libeduse, pikema pidurdusmaaga ja planeerida rohkem aega sihtkohta jõudmiseks,“ märkis maanteeameti hooldeosakonna juhtivinsener Rain Hallimäe. „Kindlasti soovitame vältida keerulistes ilmaoludes möödasõite, sest siis muutub see niigi ohtlik manööver veel ohtlikumaks.“

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe ütles, et politseinikud hoiavad jõulude ajal silma peal maanteedel toimuval. “Pühadeaegne liiklus on täpselt nii närviline, kui närviliseks me selle ise muudame. Politseinikud kõikjal ei jõua olla, seega palun, et juhid sõidaksid rahulikult. Mitte keegi ei taha, et õnnetuse tõttu jääks jõululauas koht tühjaks,” rääkis Tikerpe.

Ta lisas, et jõulude ajal tuleb ette kolonnis liiklemist: linnad voolavad tühjaks ning teedel on sõidukeid palju. “Seda tähtsam on pikivahe hoidmine ja mõttetute möödasõitude vältimine, sest iga möödumisega pannakse alati rohkem kaalule, kui on võimalik vastu saada,” märkis Tikerpe.

“Kahjuks tõuseb jaani- ja jõulupühade ajal käsi tavapärasest sagedamini alkoholi järele, mistõttu on politseinike liiklusjärelevalve fookuses alkoholi tarvitanud juhid ja kiiruseületajad,” ütles Tikerpe.

Tee- ning sõiduoludega tasub enne sõidu alustamist tutvuda portaalis www.tarktee.ee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.