Uudis

Amserv: riik võib tehnoülevaatuste edasilükkamise plaaniga liikluse eluohtlikuks muuta

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt hetkel plaanitav tehnoülevaatuste edasilükkamine võib muuta liikluse teedel eluohtlikuks, lubades tänavatele suure hulga tehniliselt mittevastavaid sõidukeid.

Amserv Grupi järelteenindusjuht Ahti Aasala on sügavalt mures riigi poolt plaanitava läbimõtlematu kavatsuse osas lükata autojuhtide kohustus teostada sõiduki tehnilist kontrolli eriolukorra tõttu edasi.

“Igal kuul läbib Eestis tehnoülevaatuse tuhandeid sõidukeid, mistõttu tuleb tehnoülevaatuste teostamist kindlasti ka eriolukorras jätkata, sest vaid nii saame tagada, et liikluses osalevad ainult tehniliselt korras autod. Ainuüksi praegu suunatakse igal kuul 16% autodest korduvülevaatusele, mis tähendab, et kontrolli saabunud sõidukitest suurel osal esineb mõni olulise tähtsusega puudus,” rõhutab Aasala.

Hooldustöid tehakse nagunii

“Praeguses olukorras peab Eesti riik tagama oma kodanike turvalisuse ning mitte vähendama koroonaviiruse leviku riski liiklusohvrite hinnaga. Kahtlemata tuleb ülevaatuspunktidel rakendada meetmed inimestevaheliste füüsiliste kokkupuudete vähendamiseks, et vältida viiruse levikut,” selgitab Aasala.

Aasala lisas, et autode hooldustööd nagunii jätkuvad ja samamoodi peaks jätkuma ka ülevaatus. Amserv Auto ülevaatuspunktides on kontakt klientidega viidud minimaalseks, kasutusel on kaitse- ja desinfitseerimise vahendid.

“Autode turvaliseks hooldamiseks on kasutusel meetmed, mis kaitsevad nii sõiduki omanikke kui ka meid tööde teostajana,” selgitas Aasala.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.