Uudis

Ära mine Elroni rongis tualetti enne, kui pilet ostetud, sest tagajärjed võivad olla ootamatud

Lisatud maanteeameti kommentaar

Foto: Elron

Facebookis avaldas eile kirjelduse Elroni rongiga reisinud Anette Parksepp, kes sattus ühe loomuliku teo tagajärjel tõelisesse bürokraatia ja ametnike mõistmatuse segadikku, mis päädis lõpuks ikkagi 20 eurose trahviga, tualetti minemise eest.

Nimelt otsustas reisija rongis kasutada tualettruumi enne, kui pileti jõudis osta.

“Kui ma tagasi istuma läksin, tuiskas pisut enne mu istekohta vastu piletimüüja. Ta oli meie ala juba ära teenindanud. Ma ei mõelnud asjale teist kordagi, sest piletimüüjad voorivad ju kogu aeg edasi-tagasi – eks ma ostan siis, kui ta tagasi tuleb. Mõni minut hiljem saabus aga kontrolör.”

Vaidlustamine tähendab võimalust suuremat trahvi maksta?

Sealt edasi läks kõik juba koomiliseks. Tehti selgeks, et reisija käitus lubamatult ja vormistati trahv. Selle vaidlustamiseks pöördus Anette maanteeameti poole, kus kõigepealt paluti vaie korrektseks vormistada, sest “lisamata oli, et kiirmenetluse vormistas maanteeamet ja nende aadress on Teelise 4.”

Kohale minnes selgus, et reisijale ei ole valikuks mitte kiirementluse tühistamine, vaid kiirmenetlusega nõustumine (20 eurot) või väärteoprotokoll koostamine (40 eurot).

“Te mõtlesite, et te saate siin mingeid tunnistusi anda või? Ei-ei, ma koostan täna teie suhtes väärteoprotokolli. See oli kutses kirjas ka. Lugesite ikka seda kutset või?” kirjeldas Anette ametniku selgitusi.

Kui just pole haigust või püksi tegemas….

Kui reisija selgitas, et ta ei plaaninud piletit ostmata jätta, sest sõitis Tartust Tallinnasse ja ta arvas, et järgmine kord kui teenindaja möödub, siis ostab, ei olnud piisav.

Ametniku vastus oli, et kui teil pole mingit haigust või te pole sõna otseses mõttes püksi tegemas, siis WC kasutamine enne pileti ostmist ei ole lubatud. Samas kirjeldab Anette, kuidas ametnik ütleb kolm korda, et ta tõesti usub, et ma ei rikkunud seadust tahtlikult, aga see ei loe.

Kuna ükski argument ei toiminud ja mingist vaidlustamisest polnud juttugi, ei suutnud Anette seda vaidlust enam lõpuks pidada ning palus vormistada kiirmenetlus (20 eurot). Selle käigus sai ta veel haritud erinevate menetlusvormide osas.

“Vormistage mulle see lühimenetlus siis ära, et ma saaksin minema minna.”
“Ma ei saa lühimenetlust vormistada. Võimalik on väärteoprotokoll või kiirmenetluse otsus.”

Oleme pöördunud kommentaaride saamiseks ka maanteeameti poole ning avaldame need esimesel võimalusel.

Täispikka ja tragikoomilist kirjeldust saab lugeda reisija Facebookist.

Maanteeameti kommentaar asub SIIN.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.