Aravete ja Rapla kardirajad said endale uue omaniku ja ka nime

Aravete kardirada

Üle kümneaastase kogemusega ja vaieldamatult üks Eesti paremaid võidusõidumeeskondi EST1 Racing astub oma ajaloos järgmise olulise sammu, võttes enda hoole alla kaks Eesti kardispordile olulist võistlusrada, Aravete ja Rapla.

Kui paluda autosporti armastaval eestlasel nimetada kodumaa parimaid kardiradu, võib suhteliselt kindel olla, et esimese asjana tuleb üle huulte Aravete. See 1980ndatel alguse saanud Eesti kardispordi häll on tõestus kirest ja pühendumusest.

Kui Aravete kolhoosi juhtkond eesotsas Alar Vainomäe ja Udo Tomanniga väga raskel ajal ideega välja tuli, ei uskunud keegi, et Aravete raja lugu nii kaua kestab. Algselt 845-meetrine rada sai 2002. aastal Ambla valla ja Eesti Kardiliidu koostöös uue asfaltkatte ning rada pikendati 1001 meetrini. Tänu sellele sammule sai Aravatest esimene ja ainus rahvusvahelist litsentsi omav kardirada Eestis.

Alates 2014. aastast haldab kardirada Margus Leesmaa ning kuni 2023. aastani kuulus Aravete kardirada Järva vallale, ent nüüd on rajal uus omanik Quanloop. Ettevõtte asutaja Valentin Ivanov on väga suur Eesti autospordi toetaja.

Kardisport on oluline hüppelaud

Margus Leesmaa jätkab Aravete raja opereerimisega ka uue nime all: “Mul on ülim rõõm jätkata Aravete kardiraja arendamist koostöös EST1 Racing meeskonna ja Quanloopiga. See rada omab Eesti autospordi ajaloos erilist kohta ja mul on suur au kanda edasi selle pärandit. Kardisport ei ole lihtsalt ambitsioonikate sõitjate stardipunkt. See on kogu autospordi vundament.

Paljud maailma tippsõitjad, olgu nad siis vormel 1-s, Le Mans Prototype’i või GT-sarjades, on alustanud oma karjääri just kardispordis. See ala arendab olulisi oskusi, nagu täpsus ja reaktsioonikiirus, ning annab esimese arusaama võistlustaktikast – need on hädavajalikud kõigile autosportlastele.”

“Mul on suur rõõm teha koostööd Margus Leesmaaga Aravete kardiraja arendamisel. Margus on teinud imelist tööd selle raja elushoidmisel ja tema pühendumus spordile on imetlusväärne. Meie koostöö tähistab suurt sammu edasi Eesti autospordi arengus ja ma hindan kõrgelt tema panust ning tulevikuvisiooni,” ütles EST Racingu meeskonna juht Raimo Kulli.

Ta lisas veel: “Aravete kardiraja ümbernimetamine “EST1 Karting – Aravete” on meie jaoks märkimisväärne verstapost. See peegeldab EST1 Racingu pühendumust tipptasemele ja meie otsustavust toetada järgmise põlvkonna Eesti sõitjaid. Usume, et õige toe ja võimalustega võivad meie noored talendid saavutada autospordimaailmas kõrgeid tulemusi.”

EST1 Racingu võistkonna esipiloot Alex Reimann, kes oma noore ea kohta on saavutanud juba erinevates GT-sarjades häid tulemusi, märkis veel: “Kui rääkida kardispordist, siis Aravete on ja jääb selle ajaloos tähtsaimaks kohaks. Olen sellel rajal veetnud lugematuid tunde, läbi kuumade suvede ja karmide talvede, lihvides oma oskusi ja õppides võidusõidu peensusi.

Enamik minu tänastest oskustest arendati Aravetel, kogenud professionaalide, nagu Sten Pentuse juhendamisel, kes ka oma karjääri alguses veetis väga palju aega samal rajal. Aravete on rohkem kui lihtsalt kardirada. See on koht, kus sünnivad unistused.”

Margus Leesmaa: “Lisaks Aravetele on meil hea meel teatada, et Rapla kardirada nimetatakse samuti ümber ja kannab nüüdsest nime “EST1 Karting – Rapla.” See laienemine näitab meie pühendumust pakkuda parimaid rajatisi ja treeningprogramme Eesti noortele sõitjatele. EST1 Racingu ja autospordi kogukonna toel loome helge tuleviku, et Eesti autospordi ajalugu jätkuks ning noori talente, kelle võitude järel kõlaks Eesti vabariigi hümn laias maailmas, oleks veelgi rohkem.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.