Uudis

Arvamusfestivalil saab arutada elektri- ja gaasiautode tuleviku üle, samuti isejuhtivate saabumisest

Nissan Leaf.Foto: Peeter Langovits

Täna Paides alanud Arvamusfestivalil võetakse mitmel korral teemaks ka transport. Arutluse alla tulevad kaks automaailma praegu suurimat trendi: autode isejuhtivus ja vedelkütusel töötavate mootorite asendumine elektrimootorite ja gaasikütustega.

Esimesena algab festivali esimesel päeval, reedel kell 12 arutelu isejuhtivate autode üle. Eesti Meedia alal arutavad Märt Emil Belkini juhtimisel isejuhtivate sõidukite saabumise üle Andreas Rebane (Silberauto insener), Joonatan Samusel (Starship Technologies arendaja), Mairo Leier (TTÜ infotehnoloogia teaduskonna teadur) ja Raivo Sell (TTÜ isejuhtivate sõidukite uurimisgrupi juht).

Laupäeval kell 14 räägitakse energiapöördealal sisepõlemismootoriga autode ajastu lõpust. Hans Lõugase juhtimisel arutavad Ahto Oja (Eesti Biogaasi Assotsiatsioon), Maria Helbling (AS Alexela Energia), Raul Potisepp (Elektritransport OÜ) ja Taavo Randna (Elektrilevi) selle üle, mis on elektri- ja gaasiautode plussid ja miinused ning millal toimub järgmine läbimurre.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.