Uudis

Asi ametlik: Audi astub mõne aasta pärast F1 karussellile

Foto: Facebook, Audi Sport

Juba aastaid on käinud kõlakad kahe Volkswagen grupi automargi liitumisest tipp autospordiga: Audi ja Porsche. Tänasest võib kindlalt öelda, et vähemalt Audi on asja ametlikuks teinud.

Täna hommikul avaldas Audi Sport ametlik Facebooki lehekülg ülaloleva pildi, millel on vormelauto tagaosa, Audi värvides ja F1 seeria logoga tagutiiva peal. Lisaks on teada, et osalus F1-s on hetkel plaanis jõuallika arendaja ja tootjana.

Audi sihib aastat 2026, kui jõustuvad uued reeglid hübriid jõuallikate osas. Audi sõnul olid reeglite muutused küllalt suured, et nad nägid võimalust uue tulijana olla kohe konkurentsivõimeline. Hetkel pole kindel, mis meeskond (või meeskonnad) Audi jõuallikat kasutama hakkavad.

Auto Union Type D grand prix auto. Foto: Audi

Viimati, kui neli rõngast särasid grand prix autode ninal oli peaaegu sada aastat tagasi, kui 1930ndatel kihutasid hõbedast värvi masinad, siis veel Auto Union margi all, millest hiljem kasvas välja Audi.

Samuti tähendab see Audi jaoks ka nende Le Mans’i tippklassi programmi lõpetamist. Uudiste raames kinnitas Audi, et nende saabuv LMDh projekt, mis vaikselt hakkas juba unustusse vajuma, on samuti tühistatud.

Kuigi veel aasta alguses olid uudised, et Audi naaseb Le Mans’ile, siis nüüd võib üsna kindel olla, et F1 kuluka programmi kõrvalt seda ei tehta. Kaotame ühe suure automargi kestvussõidust, kuid võidame selle arvelt F1 nimel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.