Uudis

Asi selge: kuidas käib Citybee rendiauto kasutamine ja palju see maksab?

Citybee sõiduautod.Foto: Geenius.

Täna avas Citybee Tallinnas oma rendiautode teenuse ehk sarnaselt elektritõukeratastega saad nüüd läbi nende äpi Fiat 500 sõiduautosid rentida.

Üldiselt käib kõik samamoodi nagu ka elektritõuksidega. Äpp näitab, kus autod asuvad ja sealt saad endale sobiva välja valida. Kui oled enda soovitud autode juurde jõudnud, saad läbi äpi auto reserveerida ja uksed avanevad. Süütevõti on autos olemas.

Enne teenuse kasutamist peab äppi üles laadima ka fotod oma juhilubadest.

Autode kasutamise eest küsitakse 15 senti minuti eest, lisaks 17 senti iga läbitud kilomeetri eest. Tund maksab 4,90 eurot, päev 22,90 eurot, nädal 129 eurot ja kuu 339 eurot (kõigele lisaks ka kilomeetrihind).

Eraldi parkimise ega kütuse eest maksma ei pea. Kui kütus saab autos vahepeal otsa, on autos olemas kütusekaart, millega Citybee autot tasuta tankida saab.

Parkimise kohapealt tasub meeles pidada, et kuigi selle eest eraldi maksma ei pea, pole siiski lubatud autoga parkida eraparklasse või kellegi hoovi. Autot tohib parkida avalikku parklasse või Tallinna kesklinna, südalinna või vanalinna tsooni.

Piirkond, kuhu auto pärast kasutamist parkima pead.

Autoga on lubatud ka väljaspoole Tallinnat sõita, kuid praegu toimib lahendus nii, et auto peab siiski pärast kasutamist Tallinnasse tagasi tooma.

Kokku tuleb Tallinnasse 135 sõiduautot ja Citybee Eesti juhi Heigo Protteni sõnul on plaan ka teistesse linnadesse laieneda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.