Uudis

Äsja restaureeritud Golden Sahara II on maailma üks esimesi isejuhtivaid ideeautosid

Golden Sahara II ei ole arvutimängust vaid päris auto

Goodyear esitles koostöös muuseumiga Klairmont Kollections Genfi 2019. a rahvusvahelisel autonäitusel restaureeritud autot Golden Sahara II.

1950ndatel ja 60ndatel toodetud ikooniline tellimusauto Golden Sahara II oli üks esimesi autonoomseid ideeautosid, millele olid paigaldatud Goodyeari spetsiaalselt väljatöötatud läbipaistvad helendavad rehvid.

“1950ndad ja 60ndad olid Goodyearile tugeva innovatsiooni aeg. Tegime koostööd liikuvuse pioneeridega, alates Kuu avastamisest kuni maismaa kiirusrekorditeni,” ütles Goodyeari Euroopa tarberehvide asepresident Henry Dumortier.

Helendavad rehvid ja uudne elektroonika

Jim Streeti ja legendaarse tellimisel toodetud autode disainija George Barrise väljatöötatud Golden Sahara II oli platvorm uute elektroonikasüsteemide testimiseks. Auto kasutas lennundusest inspireeritud juhthooba kiirendamiseks, pidurdamiseks ja roolimiseks ning automaatset pidurisüsteemi, mis kasutas andureid võimalike objektide tuvastamiseks auto liikumisteel.

Auto rehvid töötas välja Goodyear, kasutades läbipaistvat sünteetilist kummi Neothane, neil oli ka sisseehitatud valgustus, mis pani need helendama. See oli osa Goodyeari laiemast uurimistööst võimalike rehvide alal, mis aitaks suurendada nähtavust halbades ilmastikutingimustes või süttiksid automaatselt põlema, kui juht pidurdab.

50 aastat seisis auto garaažis

“Golden Sahara II on ainulaadne sõiduk ja osa Ameerika mootorsõidukite ajaloost,” ütles Chicagos Illinoisis asuva enam kui 300 klassikalise ja tellimisel toodetud sõidukiga muuseumi Klairmont Kollections asutaja ja omanik Larry Klairmont. Klipis on näha veel restaureerimata Saharat.

Oma kõrgpunktis sõitis Golden Sahara II turneedel üle kogu Ameerika Ühendriikide, seda näidati televisioonis ja filmides. Seejärel seisis see ligemale 50 aastat garaažis, kuni Klairmont Kollections sõiduki 2018. aasta mais Mecum Auctionsi autooksjonil ära ostis.

Golden Sahara II restaureeriti ettevõtete Speakeasy Customs ja Classics in Chicago abiga ja seda esitleti Genfis Goodyeari poolt uuesti valmistatud nelja läbipaistva rehviga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.