Uudis

Aston Martin avaldas esimese mootorratta, mis maksab üle 100 000 euro

Aston Martin ja briti mootorrattatootja Brough Superior Motorcycles toodavad ekslusiivse mootorrata AMB 001.

Futuristliku välimusega motorratas on sündinud kahe Suurbritannia ekslusiivse sõidukitootja koostöös. Aston Martin ja Brough Superior alustavad AMB 001 ehitamist järgmisel aastal, kuid omanikud sellega tänavatel sõita ei saa.

Aston Martin on ennekõike panustanud disainiga ja kogu inseneritöö on jäetud Brough Superior hooleks. Kahjuks aga pole AMB 001 tänavalegaalne ja on mõeldud ringrajal kasutamiseks.

Kerepaneelidel on kasutatud rohkelt süsinikkiudu ning mujal on kasutatud ka titaaniumi ja alumiiniumi. Käsitsi õmmeldud sadul on valmistatud kallist Oxford nahast.

Ratta jõuallikaks on turbo ülelaadimisega V-twin mootor, esimene sellelaadne Brough Superior ratta jaoks. Mootor toodab 180 hj, mis kindlasti viib 180 kg kaaluvat mootorratast edasi vägagi kiiresti. Ametlikke kiirendusaegu ega tippkiirust pole hetkel avaldatud.

AMB 100 nimelist ratast ehitatakse vaid 100 tükki Brough Superior tehases Prantsusmaal Toulouse’i linnas. Esimesed mootorratad jõuavad klientideni tuleva aasta viimases kvartalis ja hinnaks on 108 000 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.