Uudis

Aston Martin avalikustas uue hüperauto, millega sõidab järgmisel kevadel ka James Bond

Aston Martin RB-003 ideeauto peaks 90% ulatuses Valhalla tootmisversiooniga sarnanema.Fotod: Aston Martin.

Aston Martin kinnitas eile, et paari päeva eest avalikustatud uus keskmootoriga Valhalla hüperauto saab ka James Bondi järgmiseks “ametiautoks”. Möödunud Genfi autonäitusel RB-003 nime all esitletud hübriidse V6 nimetamises on samuti lähtutud V-tähest ja Norra mütoloogiast.

Briti tootja disainijhi Marek Reichmani sõnul on Valhallal selge eesmärk: “Kui Valkyrie on parimatest parim, siis Valhalla on parim ühe 1 miljoni naela juures.” Tootmisesse jõuab uus Aston 2021. aasta teises pooles ning süsinikkiust kupeesid ehitatakse vaid 500 tükki.

Hetkel pole tootja sõiduki kohta täpsemaid andmeid avaldanud, kuid tõenäoliselt on oodata üle 1000-hobujõulist isendit, mille aerodünaamilised omadused peaksid jääma alla vaid Valkyrie tippmudelile.

Erinevalt Valkyrie’st on Valhalla ka veidi praktilisem: olemas on isegi paar panipaika ja suurem keskkonsool jätab kahe reisija vahele rohkem ruumi. Sarnaselt Valkyrie’le arendatakse ka Valhallat koostöös Red Bull Advanced Technologies meeskonnaga.

Järgmise aasta aprillis peaks jõudma kinodesse järjekorras 25. Bondi film, kus saame ka Valhallat näha. Autocari andmetel ei jää see aga filmis ainsaks Astoniks, kuna oodata on ka Aston Martin DB5 (viimati nähtud Skyfallis) ja Aston Martin V8 Vantage (Ohutsoonis) naasmist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.