Aston Martin Bulldog läheb püüdma 40 aastat tagasi planeeritud kiirusrekordit

Fotod: Classic Motor Cars

Aston Martin on tuntud kui eriti ilusate grand touring ja sportautode tootja. Automark, mis on on nagu tippagent 007 – tüünelt stiilne. Rohkem kui 40 aastat tagasi valminud kontseptauto Bulldog on midagi drastiliselt teistsugust.

1979. aastal valmistas Aston Martin väga omapärase disainiga, keskmootoriga kontseptauto nimega Bulldog. Sirged jooned ja teravad nurgad on selle ideeauto peamised omadused. Karakterit lisavad veel “kajakatiib” stiilis avanevad uksed ja auto esiosa keskel olevad peidetud esituled.

5,3-liitrise kahe turboga V-8 mootorit omav superauto sai pisut üle 600 hj, kuid testimise ajal suudeti mootorist välja pigistada väidetavalt lausa 700 hj. Briti autotootja sõnul oleks Bulldog suutnud tippkiiruseks sooritada 381 km/h, kuid ametlikult seda kiirust käte ei saadud. Testsõitudel suudeti saavutada vaid 307 km/h.

1981. aastal, kui Aston Martini tegevjuht vahetus, otsustati, et Bulldogi projekt on liialt kallis. Kuigi algselt oli plaanis toota 15-25 sõidukit, siis peale ühe kontseptauto valmistamist lõpetas autotootja kõik tegemised seoses futuristliku superautoga.

Ainuke Bulldogi kontseptauto on pärast seda mitu korda omanikku vahetanud ja nüüdseks on jõudnud inimeseni, kes on alustanud auto täieliku restaureerimist. Missioon ise on lihtne: saavutada Aston Martini poolt väidetud tippkiirus.

Koostöös briti klassikaliste autode restaureerijaga Classic Motors Cars on Bulldog läbinud juba täieliku restaureerimise. Tore fakt on ka see, et projekti üks osalisi on Richard Gauntlett, kelle isa Victor Gauntlett oli sel ajal Aston Martini juht, kui Bulldogi projektile pidurit pandi.

Esimesed piiratud kiirusega testsõidud on juba tehtud, kus saavutati 261-kilomeetrine tunnikiirus. Ilmselgelt on veel omajagu minna, et saavutada väidetav 381 km/h tippkiirus. Arvestades, et tegemist oli esimese kiire Bulldogi sõiduga viimase 40 aasta jooksul, on ka 250 km/h ületamine juba tugev saavutus.

Classic Motor Cars väitis, et mootori turbode surve oli madalam, kui see peaks olema ning samuti ei sõidetud autoga täielikult gaas põhjas. Seega peaks arenguruumi veel jaguma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.