Uudis

Aston Martin Lagonda Vision: kontseptauto, mille disainimist alustati interjöörist

Aston Martin haaras pilku kahe futuristliku kontseptautoga: luksuslik elektriline Lagonda Vision ja ringrajale mõeldud Valkyrie AMR Pro.

Lagonda on Aston Martini vähem tuntud luksusautode bränd. Eraldi autotootjana 1906. aastal alustanud Lagonda osteti ära Aston Martini poolt 1947. aastal, kuid sellegipoolest lõpetati Lagonda erimudelite tootmine 1980ndate lõpus.

Lagonda brändi taaselustamine algas 2015. aastal, kui hakati tootma 772 000 eurot maksvat Taraf luksussedaani. Nüüdseks oleme jõudnud Lagonda Vision kontseptautoni, mis vihjab brändi elektrilisele ja luksust täis tulevikule.

Vision on ainulaadne kontseptauto just seepärast, et selle disainimist alustati interjöörist. Tänu sisepõlemismootori ja käigukasti puudumisele suutis Aston Martin viimistleda interjööri viimse detailini, sest autos vajalik mehhaanika võtab palju vähem ruumi.

Samal põhjusel on Lagonda Vision välimiste mõõtmete poolest palju väiksem, kui tänapäeva luksussedaanid, kuid interjöör on siiski avaram. Tulevikusuunda näitab ka fakt, et terve auto sisu on vegan, mis tähendab, et ühtegi loomset toodet pole kasutatud.

Aston Martin kavatseb Lagondast teha esimese elektriliste luksusautode brändi, mille uued mudelid peaksid saabuma 2021. aastaks.

Kuna Lagonda Visioni disaini on raske ainult sõnades ja piltides hinnata, vaata ka videot, mis näitab kõiki kontseptauto detaile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.