Aston Martin lõi uue DB12 jaoks eraldi autoklassi

Fotod: Aston Martin

Kuigi pealtnäha võib tunduda, et DB12 on vaid uuendatud DB11 kupee, näeb Aston Martin, et uuendusi on niivõrd palju, et tegemist on siiski täiesti uue mudeliga.

Aston Martin arvab, et DB12 sai nii hea, et isegi pelgalt grand touring’u klassi nimetusest autole ei piisa ja on ristinud oma viimase mudeli maailma esimeseks super tourer’iks. Küllap on suur roll selles otsuses just uuendatud 4-liitrisel, kahe turboga V-8-mootoril, mis toodab 680 hj ja 800 Nm.

Jõuallika võimsus kantakse läbi ZF-i 8-käigulise automaatkasti tagaratasteni, mis võimaldab kupeel kiirendada seisust “sajani” 3,6 sekundiga ja jõuda tippkiiruseni 325 km/h. V-12-mootor, millega eelkäija DB11 saadaval oli, pole uue mudeliga enam saadaval.

Uuendusi on ka veermiku osakonnas, et auto oleks ühtlasi mugavam pikamaa sõitudel kui ka sportlik kurvilistel teedel. Adaptiivsed amortisaatorid on uuesti häälestatud, veojõukontrolli süsteem on nüüd kiirem ja täpsem, pakkudes paremat seadistust ja alumiiniumist konstruktsioon on 7% jäigem.

Välimuselt meenutab üldine ilme vägagi DB11-t kui ka selle baasil ehitatud eriti võimast DBS Superleggerat. Esivõre on suurem ning auto ise laiem, kuna rööbe on ees laiem 6 mm ja taga 22 mm.

Esituled on uue kujuga ning seekord tulevad koos LED Matrixi tehnoloogiaga, parema õhuvoolu tagavad väiksemad küljepeeglid ning ustest elektrooniliselt välja tulevad ukselingid. Viimaseks uuenduseks on pisut muudetud Aston Martini logo, mida saab esimest korda näha just sel mudelil.

Suurim ja vahest ka kõige tähtsam muutus on aga auto interjööris, kus DB11 sai palju kriitikat Mercedes-Benzi aegunud tehnoloogial arendatud meediasüsteemi pärast, kus puudus isegi puutetundlik ekraan. Seekord on Aston Martin võtnud töö enda kätesse ning DB12 saab automargi enda poolt arendatud süsteemi.

Briti autotootja on investeerinud palju, et uute mudelite interjöör peaks järge ka välisdisainiga, mille poolest Aston Martinid alati tuntud olnud. Keskel asub 10,25-tolline puutetundlik ekraan, mis on väidetavalt parima eraldusvõimega omas klassis ning reageerib puudutustele vaid 30 millisekundiga.

Meediasüsteem saab ka Apple CarPlay ja Android Auto laiendused ning tarkvarauuendused saabuvad “üle õhu” internetiga. Esimeseks kolmeks aastaks auto omamise jooksul pakub Aston Martin tasuta teenuseid, mis hiljem on tasulised. Näiteks üle 4G-võrgu toimiv navigatsioon, häälkäsklused, auto asukoha määraja ja muud.

DB12 puhul on Briti bränd aru saanud digitaalsete ja füüsiliste nuppude tasakaalu tähtsusest. Tähtsaimate funktsioonide tarvis on alles jäänud füüsilised nupud käigukangi ümbruses ja meediasüsteemi ekraani all.

DB12 on tähtis mudel ka Aston Martini tulevikuplaanides. Tegu on mudeliga, millest algab kogu mudelivaliku täielik uuenduskuur järgmise kahe aasta jooksul.

Pärast Lawrence Strolli suuremat aktsiaostu (ta omab nüüd 23,3%) on ta koos Aston Martini juhtkonnaga teinud suuri investeeringuid margi tulevikku ja mudelite arendusse ning DB12 on esimene näide sellest.

Kuigi hindu pole veel avaldatud, jõuavad esimesed uued DB12 kupeed klientideni tänavu kolmandas kvartalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.